2.5 C
Rzeszów
piątek, 1 grudnia, 2023

Jechali do pracy na Podkarpacie. Na A4 spotkała ich śmierć

REKLAMA

Ogromny dramat na A4. Pod Tarnowem rozbił się bus z ekipą 6 pracowników budowlanych, którzy jechali o świecie do pracy na Podkarpacie. 4 z nich zginęło na miejscu!

Wypadek wydarzył się 22 lutego na autostradzie A4 (483 kilometr) na wysokości miejscowości Łętowice w powiecie tarnowskim.

Jak wynika z ustaleń policjantów, tuż po godzinie 6 kierujący fiatem ducato uderzył w tył naczepy jadącego przed nim tira, a następnie bus wpadł na barierki.

– W wyniku zdarzenia cztery osoby jadące busem zginęły. Piąta osoba w ciężkim stanie została zabrana przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Szósta ofiara trafiła do szpitala karetką – relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Jak ustaliliśmy, busem podróżowała ekipa pracowników budowlanych z powiatu oświęcimskiego w woj. małopolskim. Jechali do pracy na Podkarpacie.

Do wypadku doszło na drodze prowadzącej w kierunku Rzeszowa. Trasa na wiele godzin została zablokowana. – To wyglądało koszmarnie. Przód busa był zmiażdżony jak puszka. Na wystrzelonych poduszkach widziałem krew. Współczuje rodzinom ofiar. To straszna tragedia – mówi dla portalu Inres24 pan Jerzy, którzy przejeżdżał obok kilka minut po wypadku.

386 40568
Z busa nic nie zostało | Fot. KMP Tarnów
386 40567
Zginął kierowca i trzech pasażerów | Fot. KMP Tarnów
386 40569
Przyczyny wypadku wyjaśnia policja | Fot. KMP Tarnów
wypadek a4

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj