27.3 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Wypadek autokaru ze szkolną wycieczką z Rzeszowa. Ranne cztery osoby

REKLAMA

Wycieczka szkolna VII klasy z Rzeszowa – z Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów – miała wypadek pod Tarnowem. 4 osoby zostały ranne. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 30 maja ok. godz. 7:30 w miejscowości Roztoka. Jedna z osób poszkodowanych była zakleszczona i musieli wydobyć ją strażacy. W akcji ratowniczej brał udział śmigłowiec pogotowia.

– To chyba cud, że nikt nie zginął. Ale wyglądało to dramatycznie. Większość dzieci została tylko poturbowana. Były też skaleczenia, które nie wymagały leczenia szpitalnego. Zdarzenie wywołało jednak niesamowity wstrząs. Zapewniliśmy szybko wsparcia psychologa. Wszyscy pracownicy zaangażowali się w pomoc – opowiadają nam pracownicy Urzędu Miasta w Zakliczynie. To właśnie tu trafiły dzieci poszkodowane w wypadku. Stąd uczniów odbierali rodzice.

Wypadek autokaru, który wiózł uczniów rzeszowskiej szkoły na wycieczkę do Zakopanego. W miejscowości Roztoka w woj. małopolskim autobus, którym podróżowało w sumie 27 osób, zjechał z drogi do rowu i przewrócił się. Cztery osoby, w tym jedno dziecko, trafiły do szpitali.

Opublikowany przez TVP3 Rzeszów Poniedziałek, 30 maja 2022

Autokarem podróżowało 27 osób, w tym 23 dzieci. Wycieczka jechała w góry do Zakopanego.

– Autokar nagle zjechał na przeciwny pas, a potem wypadł z drogi i przewrócił się na bok – relacjonuje Paweł Klimek z tarnowskiej policji.

Ranne zostały co najmniej cztery osoby: dziecko i troje dorosłych – kierowca, opiekun, a także ksiądz, który też był opiekunem i został ciężko ranny. Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala helikopterem LPR.

Sprawę wypadku bada policja i prokuratura. Podejrzewa się, że przyczyną było zasłabnięcie kierowcy.

Zobacz też:

Dramatyczna przejażdżka bryczką. 4 osoby ranne

Zderzenie tira z busem. Kobieta dostała mandat

Wypadki na quadach. Kobieta pomyliła gaz z hamulcem

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj