26 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Autokar wpadł do rowu. Na pokładzie 47 osób. Kilka z nich zostało rannych

REKLAMA

– To były sekundy. Pojazdem zakołysało, poczuliśmy mocne uderzenie. Ludzie byli przerażeni – opowiadali świadkowie wypadku w Grabownicy Starzeńskiej niedaleko Brzozowa. Autokar z 47 osobami na pokładzie nagle zjechał na pobocze, uderzył w słup i przechylił się do rowu. Kilka osób zostało rannych. Wśród poszkodowanych jest dwoje nastolatków.

Do wypadku doszło 14 października po godz. 16. Autokarem podróżowały osoby z Wielkopolski. Większość z nich to mieszkańcy Pogorzeli i okolic. Był to wyjazd w Bieszczady, zorganizowany przy okazji Dnia Nauczyciela.

W Grabownicy Starzeńskiej kierowca stracił kontrolę nad pojazdem. Podejrzewa się awarię. Autokar nagle zboczył z trasy. Wpadł na pobocze uderzył w słup i przechylił się do rowu. Pojazd został poważnie uszkodzony.

Jak relacjonują strażacy wszystkie osoby zdołały opuścić autokar o własnych siłach. Stłuczono szybę i ludzie wyskakiwali przez tylne okno.

Kilka osób wymagało pomocy lekarskiej. Na miejscu zaroiło się od karetek pogotowia. W akcji ratowniczej brało udział 17 zastępów straży pożarnej, a także śmigłowiec ratowniczy.

Autobusem podróżowało 45 pasażerów oraz dwóch kierowców. W chwili zdarzenia pojazd prowadził 64-latek. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierujący byli trzeźwi.  

Do szpitala zabrano 9 osób. Ale jak podaje policja wypadku rannych zostało w sumie 7 osób – cztery kobiety w wieku od 35 do 60 lat, dwoje nastolatków w wieku 13 i 16 lat oraz 50-letni kierowca. Poszkodowani trafili na badania do szpitali w Brzozowie, Krośnie i Sanoku. Po udzielonej im pomocy, sześć osób opuściło szpital, na obserwacji pozostała jedna osoba.

Osoby, które nie odniosły obrażeń, zostały przewiezione do budynku OSP w Grabownicy Starzeńskiej, a następnie do Leska.

Dokładne przyczyny wypadku wyjaśni policyjne dochodzenie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj