25 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Wymyśl imię dla żubrzątek

Wielka radość leśników w Bieszczadach. W zagrodzie dla żubrów w Mucznem przyszły na świat małe cielaczki. Do końca lipca trwa konkurs na imiona dla osesków – jałóweczki i byczka.

REKLAMA

Dziś żubrzyki są małymi słodziakami, ale już za cztery lata będą prawdziwymi kolosami, jak ich rodzice.

Maluchy urodził się w zagrodzie pokazowej w Mucznem w Bieszczadach. Tu ściągane z całej Europy zwierzęta oswajają się z innymi osobnikami przed wypuszczeniem na wolność.

Pierwszym czerwcowym żubrzątkiem była jałóweczka, która urodziła się 13 czerwca. Jej mamą jest Farfalle – przywieziona do zagrody w 2012 roku z Niemiec. Tydzień później, 20 czerwca, Tjilli wydała na świat byczka. Z kolei ta krowa przyjechała ze Szwajcarii, również w 2012 r.

Każdy może zostać chrzestnym cielaczków i wymyślić dla nich imiona. Leśnicy ogłosili konkurs. Imiona muszą zaczynać się od liter PU, bo to stały wyróżnik linii białowiesko-kaukaskiej, która występuje właśnie w Bieszczadach.

Propozycje należy przesyłać mailem na adres: stuposiany@krosno.lasy.gov.pl. Leśnicy czekają na zgłoszenia do 31 lipca. W tytule emaila należy umieścić „Konkurs na imię dla żubra”. Za najlepsze propozycje przewidziano nagrody.

[yop_poll id=”31″]

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
25 ° C
25 °
25 °
65 %
2.1kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
32 °
wt.
31 °
śr.
30 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu