12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Wymyśl imię dla żubrzątek

REKLAMA

Wielka radość leśników w Bieszczadach. W zagrodzie dla żubrów w Mucznem przyszły na świat małe cielaczki. Do końca lipca trwa konkurs na imiona dla osesków – jałóweczki i byczka.

Dziś żubrzyki są małymi słodziakami, ale już za cztery lata będą prawdziwymi kolosami, jak ich rodzice.

Maluchy urodził się w zagrodzie pokazowej w Mucznem w Bieszczadach. Tu ściągane z całej Europy zwierzęta oswajają się z innymi osobnikami przed wypuszczeniem na wolność.

Pierwszym czerwcowym żubrzątkiem była jałóweczka, która urodziła się 13 czerwca. Jej mamą jest Farfalle – przywieziona do zagrody w 2012 roku z Niemiec. Tydzień później, 20 czerwca, Tjilli wydała na świat byczka. Z kolei ta krowa przyjechała ze Szwajcarii, również w 2012 r.

Każdy może zostać chrzestnym cielaczków i wymyślić dla nich imiona. Leśnicy ogłosili konkurs. Imiona muszą zaczynać się od liter PU, bo to stały wyróżnik linii białowiesko-kaukaskiej, która występuje właśnie w Bieszczadach.

Propozycje należy przesyłać mailem na adres: stuposiany@krosno.lasy.gov.pl. Leśnicy czekają na zgłoszenia do 31 lipca. W tytule emaila należy umieścić „Konkurs na imię dla żubra”. Za najlepsze propozycje przewidziano nagrody.

[yop_poll id=”31″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj