-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Wymyśl imię dla żubrzątek

Wielka radość leśników w Bieszczadach. W zagrodzie dla żubrów w Mucznem przyszły na świat małe cielaczki. Do końca lipca trwa konkurs na imiona dla osesków – jałóweczki i byczka.

REKLAMA

Dziś żubrzyki są małymi słodziakami, ale już za cztery lata będą prawdziwymi kolosami, jak ich rodzice.

Maluchy urodził się w zagrodzie pokazowej w Mucznem w Bieszczadach. Tu ściągane z całej Europy zwierzęta oswajają się z innymi osobnikami przed wypuszczeniem na wolność.

Pierwszym czerwcowym żubrzątkiem była jałóweczka, która urodziła się 13 czerwca. Jej mamą jest Farfalle – przywieziona do zagrody w 2012 roku z Niemiec. Tydzień później, 20 czerwca, Tjilli wydała na świat byczka. Z kolei ta krowa przyjechała ze Szwajcarii, również w 2012 r.

CZYTAJ TEŻ:  Łoś kontra dostawczak

Każdy może zostać chrzestnym cielaczków i wymyślić dla nich imiona. Leśnicy ogłosili konkurs. Imiona muszą zaczynać się od liter PU, bo to stały wyróżnik linii białowiesko-kaukaskiej, która występuje właśnie w Bieszczadach.

Propozycje należy przesyłać mailem na adres: stuposiany@krosno.lasy.gov.pl. Leśnicy czekają na zgłoszenia do 31 lipca. W tytule emaila należy umieścić „Konkurs na imię dla żubra”. Za najlepsze propozycje przewidziano nagrody.

[yop_poll id=”31″]

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu