20.9 C
Rzeszów
czwartek, 1 czerwca, 2023

Wybuch armaty poranił gości na osiemnastce w Chodaczowie

REKLAMA

Sznur karetek, a za nimi samochody z przerażonymi rodzicami, którzy przyjechali sprawdzić, co dzieje się z ich dziećmi i aby je zabrać do domu. Niespodziewany finał miała impreza urodzinowa zorganizowana na prywatnej posesji w Chodaczowie w powiecie leżajskim. Niespodzianką osiemnastki miała być głośna salwa. Wybuch rozerwał jednak armatę na strzępy i poranił uczestników.

Wszystko działo się w sobotę, 24 września. Na prywatce bawiło się około 30 osób. Wieczorem niespodzianką była salwa z armaty. Ojciec solenizantki odpalił lot i nastąpił potężny wystrzał. Okazało się jednak, że użyta do pokazu pirotechnicznego replika samojezdnej armaty rozpadła się na kawałki. Fragmenty metalu z rozerwanej lufy ranił uczestników imprezy.

Karetki do szpitala zabrały trzy osoby. Dwóch młodzieńców w wieku 17 i 19 lat jest ciężko rannych. 17-letnia dziewczyna odniosła lżejsze obrażenia i została wypisana do domu.

Sprawą wypadku zajęła się Prokuratura Rejonowa w Leżajsku. 26 września postawiła zarzuty 50-latkowi, który zorganizował pokaz. Jak informuje na swojej stronie policja – mężczyźnie przedstawiono zarzuty: „o nieumyślne sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób w postaci detonacji materiału pirotechnicznego, a także nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała dwóch mężczyzn”.

– Podejrzany przyznał się zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał przebieg wydarzeń. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
20.9 ° C
21.6 °
20 °
44 %
4.1kmh
0 %
czw.
22 °
pt.
20 °
sob.
16 °
niedz.
20 °
pon.
21 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu