8.8 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Wybuch armaty poranił gości na osiemnastce w Chodaczowie

REKLAMA

Sznur karetek, a za nimi samochody z przerażonymi rodzicami, którzy przyjechali sprawdzić, co dzieje się z ich dziećmi i aby je zabrać do domu. Niespodziewany finał miała impreza urodzinowa zorganizowana na prywatnej posesji w Chodaczowie w powiecie leżajskim. Niespodzianką osiemnastki miała być głośna salwa. Wybuch rozerwał jednak armatę na strzępy i poranił uczestników.

Wszystko działo się w sobotę, 24 września. Na prywatce bawiło się około 30 osób. Wieczorem niespodzianką była salwa z armaty. Ojciec solenizantki odpalił lot i nastąpił potężny wystrzał. Okazało się jednak, że użyta do pokazu pirotechnicznego replika samojezdnej armaty rozpadła się na kawałki. Fragmenty metalu z rozerwanej lufy ranił uczestników imprezy.

Karetki do szpitala zabrały trzy osoby. Dwóch młodzieńców w wieku 17 i 19 lat jest ciężko rannych. 17-letnia dziewczyna odniosła lżejsze obrażenia i została wypisana do domu.

Sprawą wypadku zajęła się Prokuratura Rejonowa w Leżajsku. 26 września postawiła zarzuty 50-latkowi, który zorganizował pokaz. Jak informuje na swojej stronie policja – mężczyźnie przedstawiono zarzuty: „o nieumyślne sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób w postaci detonacji materiału pirotechnicznego, a także nieumyślnego spowodowania ciężkich obrażeń ciała dwóch mężczyzn”.

– Podejrzany przyznał się zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia, w których opisał przebieg wydarzeń. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe – czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj