13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Wybuch armaty poranił gości na osiemnastce w Chodaczowie. Strzelec trafi pod sąd

REKLAMA

Niespodziewany finał miała impreza urodzinowa zorganizowana na prywatnej posesji w Chodaczowie w powiecie leżajskim. Niespodzianką osiemnastki miała być głośna salwa. Wybuch rozerwał jednak armatę na strzępy i poranił uczestników. Sprawą zajęli się śledczy, którzy właśnie przekazali akt oskarżenia do sądu.

Wszystko działo się w sobotę, 24 września 2022 r. Na prywatce bawiło się około 30 osób. Wieczorem niespodzianką była salwa z armaty. Ojciec solenizantki odpalił lont i nastąpił potężny wystrzał. Okazało się jednak, że użyta do pokazu pirotechnicznego replika samojezdnej armaty rozpadła się na kawałki. Fragmenty metalu z rozerwanej lufy ranił uczestników imprezy.

Karetki do szpitala zabrały ranne osoby. Dwóch młodzieńców w wieku 17 i 19 lat zostało poważnie rannych. Jeden z nich Seweryn H. odniósł obrażenia realnie zagrażające życiu. Drugi z młodzieńców Łukasz G. miał obrażenia powyżej dni 7. Lekkie rany odnieśli trzej inni uczestniczy imprezy: Aleksandra M., Gabriela Z. i Paweł L.

Sprawą wypadku zajęła się Prokuratura Rejonowa w Leżajsku. Teraz zakończyła postępowanie aktem oskarżenia. Dotyczy on ojca jubilatki 51-letniego Zbigniewa M. Mężczyzna odpowie za spowodowanie obrażeń, ale również za posiadanie bez zgody materiału wybuchowego w celach pirotechnicznych oraz wyrobienie, a następnie posiadanie bez wymaganego zezwolenia samodziałowej broni.

Jak informuje prokuratura podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Zaproponował też dobrowolne poddanie się karze. Jej wymiar to rok i 2 miesiące więzienia, a także zadośćuczynienie: dla najbardziej poszkodowanego – 25 tys. zł., dla drugiego z mężczyzna 15 tys. zł, a dla pozostałych po 5 tys. zł.

Sprawę będzie rozpatrywał Sąd Rejonowy w Leżajsku.

Źródło: Komunikat Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj