24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Wybrali imię dla krecicy. Było sześć propozycji. A wygrała…

REKLAMA

GDDKiA ogłosiła konkurs na imię dla wielkiej krecicy i już wybrała właściwą nazwę. To KARPATKA! Dotąd takie określenie kojarzyło się bardziej z puszystym ciastkiem, ale teraz przylgnie do „puszystego” stalowego kolosa.

A chodzi o maszynę TBM, która w Babicy pod Rzeszowem wywierci tunel drogowy przez górę Heb. Gigant na plac budowy sprowadzany jest w częściach. Pierwsze elementy już dojechały, a wszystkie trafią na miejsce do końca stycznia.

W każdym kraju potężna maszyna TBM (ang. Tunnel Boring Machine) wywołuje wielkie zainteresowanie i emocje. Nic dziwnego. Kolos robi wrażenie. Tarcza, licząca 15,2 m średnicy, jest wielka jak 5 kondygnacyjny blok.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad postanowiła urządzić konkurs na imię dla maszyny. Było 6 propozycji poddanych głosowaniu internautów:

  • Bieszczadka
  • Duża Mi
  • Karpatka
  • Nela
  • Podkarpatka
  • ViaKarpatka

Najbardziej spodobała się KARPATKA. Na tę nazwę oddano w ankiecie GDDKiA ponad 6 tys. z ok. 9 tys. głosów.

Zobacz też:

Gigantyczny „kret” zmierza do Babicy. Wydrąży tunel na S19

Nowy basen przy Matuszczaka w Rzeszowie. Takiego obiektu zazdrości nam cała Europa!

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj