-0.6 C
Rzeszów
wtorek, 18 stycznia, 2022

Najnowsze

Wybrali imiona dla żubrów. Aż 2 tysiące propozycji!

To był twardy orzech do zgryzienia. Leśnicy ze Stuposian w Bieszczadach dosłownie zostali zasypani imionami. Każdy proponował nazwę dla dwóch żubrzyków z zagrody pokazowej w Mucznem.

REKLAMA

Młodziaki przyszły na świat w tym roku i jakoś zabrakło okazji, aby je nazwać. Dlatego leśnicy urządzili konkurs. Odzew przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Przysłano aż 2 tysiące propozycji. Wszystkie zaczynały się od liter Pu. Taki był warunek. Żubry w Bieszczadach to rasa białowiesko-kaukazka. W ewidencji poszczególne osobniki oznacza się właśnie od takich liter.

Imiona dla byczków, które najbardziej spodobały się jury to: Pumba i Pusianek.

– Imię Pumba to propozycja nadesłana przez panią Weronikę, zaś Pusianek, to imię zaproponowane przez pana Grzegorza – mówi Kaja Hrabal z Nadleśnictwa Stuposiany. – Bardzo dziękujemy wszystkim za ogromne zainteresowanie i czynny udział w naszym konkursie, natomiast zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną przesłane pocztą.

Dla tych, którzy nie mieli szczęścia, nic straconego. W przyszłym roku będą następne okazje do nazwania nowych osesków z zagrody w Mucznem.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
-0.6 ° C
0.5 °
-1.5 °
75 %
2.2kmh
75 %
wt.
-0 °
śr.
2 °
czw.
-1 °
pt.
-2 °
sob.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu