15 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Wybrali imiona dla żubrów. Aż 2 tysiące propozycji!

To był twardy orzech do zgryzienia. Leśnicy ze Stuposian w Bieszczadach dosłownie zostali zasypani imionami. Każdy proponował nazwę dla dwóch żubrzyków z zagrody pokazowej w Mucznem.

REKLAMA

Młodziaki przyszły na świat w tym roku i jakoś zabrakło okazji, aby je nazwać. Dlatego leśnicy urządzili konkurs. Odzew przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Przysłano aż 2 tysiące propozycji. Wszystkie zaczynały się od liter Pu. Taki był warunek. Żubry w Bieszczadach to rasa białowiesko-kaukazka. W ewidencji poszczególne osobniki oznacza się właśnie od takich liter.

Imiona dla byczków, które najbardziej spodobały się jury to: Pumba i Pusianek.

– Imię Pumba to propozycja nadesłana przez panią Weronikę, zaś Pusianek, to imię zaproponowane przez pana Grzegorza – mówi Kaja Hrabal z Nadleśnictwa Stuposiany. – Bardzo dziękujemy wszystkim za ogromne zainteresowanie i czynny udział w naszym konkursie, natomiast zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Nagrody zostaną przesłane pocztą.

CZYTAJ TEŻ:  Pendolino wystartuje z Przemyśla! Nawet trzy kursy dziennie

Dla tych, którzy nie mieli szczęścia, nic straconego. W przyszłym roku będą następne okazje do nazwania nowych osesków z zagrody w Mucznem.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
pochmurnie
15 ° C
15.5 °
13.1 °
51 %
2.6kmh
20 %
śr.
15 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu