24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Wójt Wiązownicy zrezygnował ze swojego urzędu. „Jestem zmęczony”

REKLAMA

Kończy się pewna epoka w gminie Wiązownica w powiecie jarosławskim. W czwartek, 23 września podczas sesji rady gminy, swoją rezygnację ze stanowiska ogłosił wójt Marian Ryznar. – Jestem zmęczony… – powiedział.

– Widzę, że jestem solą w oku wielu osób. Nie chcę o nikim źle mówić. Ale też widzę, że moje siły niestety, żeby prowadzić tę gminę, słabną. Że oddaliłem się od rodziny. Ostatni pogrzeb w tej miejscowości dał mi wiele do myślenia, Walczymy, staramy się, czasem możemy zostać sami – powiedział wójt. Stwierdził, że jego decyzja jest przemyślana, ostateczna i nieodwołalna. Swoją funkcję będzie pełnił do końca września.

Marian Ryznar wójtem został w 2006 r. Dał się poznać jako dobry gospodarz. Dbał o czystość i inwestycje. Gmina wygląda na zadbaną. Są chodniki i latarnie jak w mieście. Wójt doceniany jest także za świetnie zorganizowana ośrodek wypoczynkowy w Radawie, który latem przyciąga prawdziwe tłumy biwakowiczów. Czasami nawet sam kosił w niedzielę ciągnikiem trawę, aby wszystko było dopieszczone.

Wójt ma jednak opozycję i krytyków. Jedna ze spraw skończyła się w sądzie. Sąd I instancji skazał wójta za pobicie mieszkańca Alberta Dworaka, który filmował go, kiedy kosił pole. Sąd skazał urzędnika na 3 tys. zł grzywny. Sprawa trafiła jednak do apelacji.

Pan Albert był obecny na sesji rady gminy. Kiedy usłyszał oświadczenie wójta wstał i podniósł ręce w geście triumfu.

W ostatnich wyborach Marian Ryznar próbował swoich sił w wyborach parlamentarnych. Chciał być posłem z ramienia Koalicji Obywatelskiej, ale tych wyborów nie wygrał.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj