13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Wojewoda podziękowała ustępującemu prezydentowi

Wojewoda podkarpacki – Ewa Leniart spotkała się w poniedziałek z ustępującym prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem. Podziękowała mu za wkład w rozwój miasta. Odbyła się też rozmowa w cztery oczy na temat bieżącej sytuacji. Teraz po stronie rządu – a wojewoda jest jego terenowym przedstawicielem – należy wskazanie komisarza, który do wyborów będzie w ratuszu tymczasowym gospodarzem.

REKLAMA

– Rozmowa miała charakter kurtuazyjny. Wojewoda Ewa Leniart podziękowała prezydentowi za współpracę i wieloletnią działalność na rzecz rozwoju stolicy Podkarpacia. Dyskusja dotyczyła m. in. wyzwań jakie będą stały przed osobą, która będzie pełnić obowiązki prezydenta miasta do czasu rozstrzygnięcia przedterminowych wyborów – informują przedstawiciele biura prasowego Podkarpackiego Urząd Wojewódzkiego.

W spotkaniu wziął udział także przewodniczący Rady Miasta Andrzej Dec.

Prezydent Tadeusz Ferenc ustąpił ze stanowiska w minioną środę. Wskazał od razu osobę, którą widzi jako najlepszego kontynuatora swojej polityki. Zdecydował, że poprze w nachodzących wyborach Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości.

CZYTAJ TEŻ:  Koniec utrudnień na 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie

Marcin Warchoł zapowiedział już porzucenie polityki warszawskiej i rezygnację z członkostwa w Solidarnej Polsce. W wyborach chce startować jako kandydat bezpartyjny.

Szykuje się ostra bitwa o Rzeszów, bo nawet PiS zapowiedział wystawienie własnego kandydata. Ale konkretnych nazwisk jeszcze nie ma.

Prawdopodobnie już w tym tygodniu premier wskaże komisarza, który będzie tymczasowo zarządzał miastem. Same przedterminowe wybory powinny odbyć się w ciągu 90 dni od rezygnacji, którą zgłosił ustępujący prezydent.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu