6.5 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Wojewoda podziękowała ustępującemu prezydentowi

REKLAMA

Wojewoda podkarpacki – Ewa Leniart spotkała się w poniedziałek z ustępującym prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem. Podziękowała mu za wkład w rozwój miasta. Odbyła się też rozmowa w cztery oczy na temat bieżącej sytuacji. Teraz po stronie rządu – a wojewoda jest jego terenowym przedstawicielem – należy wskazanie komisarza, który do wyborów będzie w ratuszu tymczasowym gospodarzem.

– Rozmowa miała charakter kurtuazyjny. Wojewoda Ewa Leniart podziękowała prezydentowi za współpracę i wieloletnią działalność na rzecz rozwoju stolicy Podkarpacia. Dyskusja dotyczyła m. in. wyzwań jakie będą stały przed osobą, która będzie pełnić obowiązki prezydenta miasta do czasu rozstrzygnięcia przedterminowych wyborów – informują przedstawiciele biura prasowego Podkarpackiego Urząd Wojewódzkiego.

W spotkaniu wziął udział także przewodniczący Rady Miasta Andrzej Dec.

Prezydent Tadeusz Ferenc ustąpił ze stanowiska w minioną środę. Wskazał od razu osobę, którą widzi jako najlepszego kontynuatora swojej polityki. Zdecydował, że poprze w nachodzących wyborach Marcina Warchoła, wiceministra sprawiedliwości.

Marcin Warchoł zapowiedział już porzucenie polityki warszawskiej i rezygnację z członkostwa w Solidarnej Polsce. W wyborach chce startować jako kandydat bezpartyjny.

Szykuje się ostra bitwa o Rzeszów, bo nawet PiS zapowiedział wystawienie własnego kandydata. Ale konkretnych nazwisk jeszcze nie ma.

Prawdopodobnie już w tym tygodniu premier wskaże komisarza, który będzie tymczasowo zarządzał miastem. Same przedterminowe wybory powinny odbyć się w ciągu 90 dni od rezygnacji, którą zgłosił ustępujący prezydent.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj