13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

„Mam tę moc”. Wojewoda chce być prezydentem

„Mam tę moc” – śpiewa Elsa w bajce Kraina lodu. „Mam tę moc” – deklaruje wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, ogłaszając 10 marca start w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Nie jest to zaskoczeniem, choć zdziwienie może budzić fakt, że będzie reprezentować własny komitet, a nie PiS, którego jest członkiem.

REKLAMA

Z partią, czy bez partii. Nie ma to większego znaczenia, bo PiS i tak będzie w wyborach popierało wojewodę. Dlaczego jednak Ewa Leniart chce swoją kampanię prowadzić pod własnym szyldem? Podczas konferencji wyjaśniła to tak:

– Zależy mi, aby do kampanii, ale i do prezydentury zaprosić wszystkie środowiska. Ekspertów, środowiska społeczników, rady osiedlowe i wszystkich, którzy chcą włączyć się w dyskusję, a potem realizację potrzeb miasta Rzeszowa – tłumaczyła.

CZYTAJ TEŻ:  Będzie jaśniej i oszczędniej. Wielka zmiana w latarniach

Jej celem, podobnie jak innych kandydatów jest jeszcze większy i bardziej dynamiczny rozwój miasta.

– Tych potrzeb jest bardzo dużo i aby jej spełnić potrzeba dużo pieniędzy. To ja jestem tą osobą, która wie gdzie szukać tych pieniędzy, jak po nie sięgnąć. Ta ja mam tę moc… – zapewniała wojewoda.

W wypowiedziach dla mediów Ewa Leniart stwierdziła, że na razie będzie pełnić swoją funkcje, choć rozważa skorzystanie z urlopu wypoczynkowego, aby całkowicie poświęcić się kampanii.

Ewa Leniart jest jednym z mocniejszych kandydatów na prezydenta. Testem na jej popularność były ostatnie wybory do Sejmu. Uzyskała w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim 36 tysięcy głosów. Zdobyła mandat posła, ale z niego zrezygnowała.

CZYTAJ TEŻ:  Kolekcjoner zakazów. Czy sąd straci cierpliwość?

16 marca Ewa Leniart ogłosiła, że zarejestrowała swój Komitet Wyborczy „Wspólny Dom – Rzeszów”.

Kandydatka określiła program wyborczy. Główne problemy, które chce rozwiązać to m.in:

  • komunikacja (inwestycje w drogi, transport publiczny, poprawa płynności ruchu w centrum i na obrzeżach);
  • nowy zielony ład. – Mamy zbyt mało miejsc zielonych – zaznacza Ewa Leniart. Chce, aby miasto powiększało i rewitalizowało takie obszary, m.in. parki, tereny nad Wisłokiem;
  • bogatsza oferta sportowa, kulturalna, rozwój miejsc wypoczynku, rekreacji, budowa kolejnych placów zabaw dla dzieci.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu