6.5 C
Rzeszów
niedziela, 21 kwietnia, 2024

„Mam tę moc”. Wojewoda chce być prezydentem

REKLAMA

„Mam tę moc” – śpiewa Elsa w bajce Kraina lodu. „Mam tę moc” – deklaruje wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, ogłaszając 10 marca start w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Nie jest to zaskoczeniem, choć zdziwienie może budzić fakt, że będzie reprezentować własny komitet, a nie PiS, którego jest członkiem.

Z partią, czy bez partii. Nie ma to większego znaczenia, bo PiS i tak będzie w wyborach popierało wojewodę. Dlaczego jednak Ewa Leniart chce swoją kampanię prowadzić pod własnym szyldem? Podczas konferencji wyjaśniła to tak:

– Zależy mi, aby do kampanii, ale i do prezydentury zaprosić wszystkie środowiska. Ekspertów, środowiska społeczników, rady osiedlowe i wszystkich, którzy chcą włączyć się w dyskusję, a potem realizację potrzeb miasta Rzeszowa – tłumaczyła.

Jej celem, podobnie jak innych kandydatów jest jeszcze większy i bardziej dynamiczny rozwój miasta.

– Tych potrzeb jest bardzo dużo i aby jej spełnić potrzeba dużo pieniędzy. To ja jestem tą osobą, która wie gdzie szukać tych pieniędzy, jak po nie sięgnąć. Ta ja mam tę moc… – zapewniała wojewoda.

W wypowiedziach dla mediów Ewa Leniart stwierdziła, że na razie będzie pełnić swoją funkcje, choć rozważa skorzystanie z urlopu wypoczynkowego, aby całkowicie poświęcić się kampanii.

Ewa Leniart jest jednym z mocniejszych kandydatów na prezydenta. Testem na jej popularność były ostatnie wybory do Sejmu. Uzyskała w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim 36 tysięcy głosów. Zdobyła mandat posła, ale z niego zrezygnowała.


16 marca Ewa Leniart ogłosiła, że zarejestrowała swój Komitet Wyborczy „Wspólny Dom – Rzeszów”.

Kandydatka określiła program wyborczy. Główne problemy, które chce rozwiązać to m.in:

  • komunikacja (inwestycje w drogi, transport publiczny, poprawa płynności ruchu w centrum i na obrzeżach);
  • nowy zielony ład. – Mamy zbyt mało miejsc zielonych – zaznacza Ewa Leniart. Chce, aby miasto powiększało i rewitalizowało takie obszary, m.in. parki, tereny nad Wisłokiem;
  • bogatsza oferta sportowa, kulturalna, rozwój miejsc wypoczynku, rekreacji, budowa kolejnych placów zabaw dla dzieci.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj