28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Prezydent Przemyśla zawstydził byłego wicepremiera Włoch. Koszulka z Putinem wylądowała jako wycieraczka

REKLAMA

To była zaskakująca konferencja prasowa. Wystąpił na niej Wojciech Bakun prezydent Przemyśla i były wicepremier Włoch Matteo Salvini, który teraz jest senatorem i przybył na Podkarpacie w ramach misji humanitarnej związanej z uchodźcami. Bakun wręczył gościowi nieoczekiwany prezent. To koszulka z Putinem, w której jeszcze kilka lat temu Salvini fotografował się na Kremlu. Teraz nie chciał jej włożyć. Ostatecznie koszulka znalazła się na progu dworca. Wszyscy wycierają w nią buty wchodząc do poczekalni.

– Kiedy dowiedziałem się, że pan senator Matteo Salvini odwiedzając Polskę, chce również odwiedzić Przemyśl, pomyślałem że to dobra okazja, żeby przypomnieć byłemu premierowi Włoch o jego poparciu dla działań Putina na Ukrainie! W 2017 roku Matteo Salvini w dokładnie takiej samej koszulce sfotografował się na tle Kremla określając Putina jako swojego przyjaciela i popierając aneksję Krymu – mówi Wojciech Bakun.

Salvini prezentu nie chciał przyjąć. Natychmiast odszedł od mikrofonów. Na przerwanej konferencji włoscy dziennikarze nie wytrzymali i zaczęli wykrzykiwać w kierunku polityka ze swojego kraju, że jest bufonem i niepoważnym człowiekiem.

Potem w indywidualnych rozmowach z reporterami Salvini stwierdził, że potępia inwazję Putina na Ukrainę. Do Przemyśla i na granicę przybył w ramach misji OBWE. On sam jest obecnie członkiem humanitarnej misji włoskiego parlamentu.

Wojciech Bakun komentuje swoją konferencję tak:

– Chciałem, żeby na własne oczy zobaczył do czego doprowadził jego przyjaciel, a pośrednio także on, jako poplecznik Putina. Od dwóch tygodni, codziennie ja, setki funkcjonariuszy, setki wolontariuszy na własne oczy widzimy ten ogrom krzywd zafundowany nam przez Putina i jego ludzi! – wyjaśnia Wojciech Bakun w swoim wpisie na Facebooku.

O konferencji w Przemyślu piszą media na całym świecie.We Włoszech powstają nawet na ten temat internetowe memy.

❤️ Człowiek cały dzień zabiegany, a tutaj takie reakcje na dzisiejszą konferencję z panem Salvinim 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ zostałem…

Opublikowany przez Wojciecha Bakuna Wtorek, 8 marca 2022

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj