11.2 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Prezydent Przemyśla zawstydził byłego wicepremiera Włoch. Koszulka z Putinem wylądowała jako wycieraczka

REKLAMA

To była zaskakująca konferencja prasowa. Wystąpił na niej Wojciech Bakun prezydent Przemyśla i były wicepremier Włoch Matteo Salvini, który teraz jest senatorem i przybył na Podkarpacie w ramach misji humanitarnej związanej z uchodźcami. Bakun wręczył gościowi nieoczekiwany prezent. To koszulka z Putinem, w której jeszcze kilka lat temu Salvini fotografował się na Kremlu. Teraz nie chciał jej włożyć. Ostatecznie koszulka znalazła się na progu dworca. Wszyscy wycierają w nią buty wchodząc do poczekalni.

– Kiedy dowiedziałem się, że pan senator Matteo Salvini odwiedzając Polskę, chce również odwiedzić Przemyśl, pomyślałem że to dobra okazja, żeby przypomnieć byłemu premierowi Włoch o jego poparciu dla działań Putina na Ukrainie! W 2017 roku Matteo Salvini w dokładnie takiej samej koszulce sfotografował się na tle Kremla określając Putina jako swojego przyjaciela i popierając aneksję Krymu – mówi Wojciech Bakun.

Salvini prezentu nie chciał przyjąć. Natychmiast odszedł od mikrofonów. Na przerwanej konferencji włoscy dziennikarze nie wytrzymali i zaczęli wykrzykiwać w kierunku polityka ze swojego kraju, że jest bufonem i niepoważnym człowiekiem.

Potem w indywidualnych rozmowach z reporterami Salvini stwierdził, że potępia inwazję Putina na Ukrainę. Do Przemyśla i na granicę przybył w ramach misji OBWE. On sam jest obecnie członkiem humanitarnej misji włoskiego parlamentu.

Wojciech Bakun komentuje swoją konferencję tak:

– Chciałem, żeby na własne oczy zobaczył do czego doprowadził jego przyjaciel, a pośrednio także on, jako poplecznik Putina. Od dwóch tygodni, codziennie ja, setki funkcjonariuszy, setki wolontariuszy na własne oczy widzimy ten ogrom krzywd zafundowany nam przez Putina i jego ludzi! – wyjaśnia Wojciech Bakun w swoim wpisie na Facebooku.

O konferencji w Przemyślu piszą media na całym świecie.We Włoszech powstają nawet na ten temat internetowe memy.

❤️ Człowiek cały dzień zabiegany, a tutaj takie reakcje na dzisiejszą konferencję z panem Salvinim 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️ zostałem…

Opublikowany przez Wojciecha Bakuna Wtorek, 8 marca 2022

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj