15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Miasto stawia na wodór. Pierwszy Autosan z takim napędem wyjechał na ulice

REKLAMA

Autobus z napędem wodorowym jest wydajny jak ten z silnikiem Diesla, a to co wydobywa się z jego rury wydechowej to czysta woda! Nowy pojazd marki Autosan z nietypowym – zeroemisyjnym napędem został wypożyczony do testów. W Rzeszowie wozi pasażerów do 10 stycznia.

W Rzeszowie rozpoczęły się testy napędzanego wodorem autobusu. – Będziemy chcieli, z wykorzystaniem pieniędzy unijnych, kupić na początek 20 tego typu ekologicznych, zeroemisyjnych pojazdów – zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Testy wyprodukowanego w Sanoku autobusu Autosan 12LFH rozpoczęły się 27 grudnia i potrwają do 10 stycznia 2023 r. Zasilany ogniwem wodorowym pojazd obsługuje linię „koło”.

Wodorowy autobus marki Autosan może zabrać 85 pasażerów. Wodór gromadzony jest w butlach na dachu. Pełny bak (320 dm sześc.) – w trybie hybrydowym (zasilanie baterią i ogniwem wodorowym) pozwala przejechać 400 km.

Ogniwo wodorowe przetwarza gaz na energię elektryczną. Akumulatory napędzają silnik o mocy 255 KW.

Rzeszowski tabor liczy to obecnie 223 pojazdy, z czego 117 zasilanych jest gazem ziemnym, a 10 prądem.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj