14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Wodny salut w Jasionce

Zrobili prysznic dla samolotu

REKLAMA

Letnia nowość na lotnisku Rzeszów-Jasionka to połączenie ze słoneczną Hiszpanią. Pierwszy samolot z Alicante miał uroczyste przywitanie. Strażacy wykonali salut wodny. Skąd wziął się ten zwyczaj i co oznacza?

Sezon letni 2024 w Porcie im. Rodziny Ulmów w Jasionce rozpoczął się w Niedzielę Wielkanocną. Nowością jest połączenie z Alicante. Pierwszy samolot został tradycyjnie powitany. Wozy strażackie ustawione naprzeciwko siebie wypuściły do góry strumień wody z armatek. Na pasie startowym powstał prawdziwy wodospad, przez który przecisnęła się maszyna. Ten zwyczaj nazywany jest wodnym salutem. Ale skąd taka tradycja?

Wodny salut na lotnisku w Jasionce. Dlaczego się to robi?

Wodny salut dla samolotów na lotniskach ma swoje korzenie w tradycji morskiej. Wywodzi się z praktyk marynarskich, gdzie strumienie wody były symbolem szacunku i powitalnej ceremonii dla okrętów. Pierwszy raz zarejestrowano tę praktykę w 1997 roku na lotnisku w Vancouver, Kanada, gdzie wodny salut został zorganizowany dla samolotu linii lotniczej China Airlines w hołdzie za inauguracyjny lot. Dziś wodne saluty są wykonywane na lotniskach na całym świecie jako wyraz uznania, powitania, czy też specjalnej okazji, takiej jak jubileusz linii lotniczej.


15
Port Rzeszów-Jasionka

Czy kiedykolwiek leciałaś(-eś) z tego lotniska?

Rzeszów-Jasionka

Zobacz też:

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj