9.1 C
Rzeszów
czwartek, 29 lutego, 2024

Wyrodny wnuczek. Nożem zaatakował babcię

REKLAMA

25-leti Adrian F. nie miał litości dla swojej babci. W mieszkaniu w Jarosławiu zaatakował emerytkę (71 l.) nożem. Zadał jej cios w szyję i brzuch. Starsza pani cudem przeżyła, ale została ciężko ranna. Napastnik uszkodził jej rdzeń kręgowy.

Wszystko działo się w niedzielę po godz. 14. Dyżurny komendy policji odebrał sygnał o ciężko rannej kobiecie. Okazało się, że została ugodzona nożem. Poszkodowana 71-latka trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację.

Śledczy ustalili, że brutalnego ataku dokonał wnuk ofiary. Młodzieniec chwilę wcześniej zjadł niedzielny obiad, a potem poszedł za babcią do kuchni i zaczął zadawać jej ciosy. Zostawił ranną kobietę i uciekł z mieszkania zanim przyjechały służby.

Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego zajęli się poszukiwaniem sprawcy. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia, zatrzymali młodego mężczyznę na terenie miasta. 25-latek został przewieziony do policyjnego aresztu.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu usiłowania zabójstwa babci.

Sąd Rejonowy w Jarosławiu na wniosek prokuratora zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa 25-latkowi grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj