10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Włocławek dopłaca do rowerów. Czy Rzeszów powinien podążać tym śladem?

REKLAMA

Czy Rzeszów powinien podążać śladem Włocławka? Włocławek wprowadził ciekawy program, który cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Miasto oferuje dotacje na zakup rowerów, aż do połowy ich wartości, a maksymalna kwota wsparcia wynosi 1500 złotych.

Wniosek jest prosty, a warunki uzyskania wsparcia łatwe do spełnienia. Po pierwsze rower nie może być sprzedany w ciągu 5 lat, a po drugie beneficjentem może być tylko mieszkaniec miasta. Efekt? W zaledwie kilka godzin po ogłoszeniu programu, 240 osób zgłosiło swoje wnioski o dofinansowanie na kwotę 350 tys. zł, choć miasto wstępnie przygotowało na ten cel 200 tys. zł. Ale prezydent miasta uspokaja: – Na pewno jeszcze w tym roku zwiększymy tę kwotę – pisze na Facebooku Marek Wojtkowski.

To innowacyjne podejście wzbudza zainteresowanie i wprawia mieszkańców Rzeszowa w zastanowienie. Czy warto wprowadzić podobny program w także w tym mieście? Włocławek udowodnił, że taki pomysł może przyciągnąć uwagę mieszkańców i zachęcić ich do korzystania z ekologicznych środków transportu. Rower to nie tylko zdrowa alternatywa dla samochodu, ale również sposób na ochronę środowiska.

24
Rower

Lubisz jazdę na dwóch kółkach?

Jazda rowerem we Włocławku

Zobacz też:

Pochowali bohatera. Rodzina czekała na to prawie 70 lat

Majster Bieda – zwyczajny niezwyczajny bohater. Symbol Bieszczadów teraz zawsze będzie z nami

Zmarła jedna z najstarszych Polek i mieszkanek Podkarpacia. Babcia Rozalia miała 108 lat

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj