20 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Szukał kancelarii, włamał się do plebanii

24-latek włóczył się po całej Polsce. W Rzeszowie włamał się na plebanię kościoła Farnego. Na szczęście policjanci dopadli opryszka. Zatrzymali go w hotelu.

REKLAMA

Zgłoszenie o włamaniu policjanci dostali w poniedziałek, 15 listopada. Rabuś posłużył się śrubokrętem, którym podważył zamek w drzwiach. Wdarł się do pomieszczeń i z biurka ukradł kilka tysięcy złotych. Potem postanowił pożyć jak król. Wynajął pokój w hotelu.

Tymczasem policjanci ostro zabrali się do pracy. Ustalili rysopis oprycha. Okazało się, że przed włamaniem kręcił się w pobliżu i udawał, że szuka parafialnej kancelarii.

Śledczy wytropili włamywacza i zaskoczyli go w hotelowym pokoju. Okazało się, że mężczyzna wcześniej mieszkał w Gdańsku. Poszukiwała go prokuratura w Sopocie. Był już wcześniej notowany za kradzieże.

Złodziej na szczęście nie zdążył wydać całego łupy. Znaczną część pieniędzy udało się odzyskać.

Zatrzymany 24-latek nie ma stałego miejsca zamieszkania. W Rzeszowie zabawi na dłużej. Sąd umieścił go na 3 miesiące w areszcie.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
20 ° C
22.4 °
20 °
88 %
3.6kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
31 °
wt.
31 °
śr.
31 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu