24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Pachnąco i kolorowo! Wiosenne porządki na finiszu

REKLAMA

Wiosenne porządki w Rzeszowie na finiszu. W kwietnikach kolorowy szał!

W Rzeszowie dobiegają końca wiosenne porządki na ulicach, skwerach i w parkach. Po sezonie zimowym drogi są zamiatane z pozostałości piasku, a zieleń pielęgnowana. Jednocześnie Zarząd Zieleni Miejskiej kończy wiosenną turę nasadzeń kwiatowych.

– Aktualnie zakończyliśmy wiosenną przycinkę drzew, krzewów i żywopłotów oraz nasadziliśmy wiosenne kwiaty. Pracujemy nad odtworzeniem zieleńców, które zimą zostały uszkodzone przez samochody. Tam, gdzie zajeżdżenia są niewielkie, ograniczamy się do uzupełnienia ziemi i zasiania trawy. Ale w niektórych miejscach dodatkowo montujemy słupki, albo ustawiamy inne przeszkody, na przykład głazy. Po to, aby samochody nie miały możliwości wjazdu na tereny zielone – tłumaczy Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Czystość kosztuje

W tegorocznym budżecie miasta na letnie oczyszczanie ulic i chodników zarezerwowano 3,9 mln zł. Utrzymanie zieleni w pasach drogowych ma kosztować około 5,8 mln zł, a w parkach i na pozostałych zieleńcach – 4,4 mln zł. A to nie wszystko. Prace pielęgnacyjne i porządkowe na cmentarzach to 2,45 mln zł, koszenie nieużytków – kolejne 230 tys. zł

W ramach wiosennych porządków trwa także wymiana piasku w piaskownicach na placach zabaw. Tylko Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych wymieni go w około 100 lokalizacjach obok swoich budynków.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj