2.1 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Pachnąco i kolorowo! Wiosenne porządki na finiszu

REKLAMA

Wiosenne porządki w Rzeszowie na finiszu. W kwietnikach kolorowy szał!

W Rzeszowie dobiegają końca wiosenne porządki na ulicach, skwerach i w parkach. Po sezonie zimowym drogi są zamiatane z pozostałości piasku, a zieleń pielęgnowana. Jednocześnie Zarząd Zieleni Miejskiej kończy wiosenną turę nasadzeń kwiatowych.

– Aktualnie zakończyliśmy wiosenną przycinkę drzew, krzewów i żywopłotów oraz nasadziliśmy wiosenne kwiaty. Pracujemy nad odtworzeniem zieleńców, które zimą zostały uszkodzone przez samochody. Tam, gdzie zajeżdżenia są niewielkie, ograniczamy się do uzupełnienia ziemi i zasiania trawy. Ale w niektórych miejscach dodatkowo montujemy słupki, albo ustawiamy inne przeszkody, na przykład głazy. Po to, aby samochody nie miały możliwości wjazdu na tereny zielone – tłumaczy Aleksandra Wąsowicz-Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Czystość kosztuje

W tegorocznym budżecie miasta na letnie oczyszczanie ulic i chodników zarezerwowano 3,9 mln zł. Utrzymanie zieleni w pasach drogowych ma kosztować około 5,8 mln zł, a w parkach i na pozostałych zieleńcach – 4,4 mln zł. A to nie wszystko. Prace pielęgnacyjne i porządkowe na cmentarzach to 2,45 mln zł, koszenie nieużytków – kolejne 230 tys. zł

W ramach wiosennych porządków trwa także wymiana piasku w piaskownicach na placach zabaw. Tylko Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych wymieni go w około 100 lokalizacjach obok swoich budynków.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj