15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Oto święconka XXL. Mają ją w Rudniku nad Sanem

REKLAMA

Długa na cztery metry, wysoka na trzy. Piękna, kolorowa, wiklinowa i unikatowa. Najprawdopodobniej największa „święconka” w Polsce została zamontowana w centrum miasta w Rudniku nad Sanem – stolicy polskiego wikliniarstwa.

Ozdoba wzbudza zachwyt mieszkańców i odwiedzających. A święconka – gigant to już tradycja, bo jest już eksponowana od 13 lat.

Wielki kosz z barankiem, pisankami i kwiatami to miejscowa tradycja i świąteczny akcent. Święconka Robi wrażenie nie tylko w dzień, ale również w nocy, ponieważ jest oświetlona. Ozdoby wiklinowe, kosz i pisanki wyplatał nieżyjący już Kazimierz Zygmunt. Baranka, kwiaty i napis wykonał Eugeniusz Waliłko. Dekorację zaprojektowała sekretarz gminy Lucyna Zygmunt.

W Rudniku są też inne wiklinowe wielkanocne dzieła: pisanki z kwietnikami i radosne zajączki przed Centrum Wikliniarstwa.

Zobacz też:

Modlitwa o pokój. Figura Matki Bożej Fatimskiej będzie wędrować od parafii do parafii

Jak działają sklepy w Wielką Sobotę?

W Myscowej mlekowóz uwięziła rzeka. Mieszkańcy błagają o most

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj