18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Więzieniu jest już niepotrzebny. Mikrobus przyda się „Strzelcowi”

REKLAMA

15 kwietnia w Rzeszowie przed siedzibą Związku Strzeleckiego Strzelec Józefa Piłsudskiego odbyło się przekazanie wycofanego z użytkowania w Zakładzie Karnym w Rzeszowie samochodu na rzecz Dowództwa Płd-Wsch. Okręgu ZS Strzelec Józefa Piłsudskiego. W uroczystości uczestniczył Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – Marcin Warchoł.

Przekazania dokonał ppłk Krzysztof Kulczycki – Dyrektor Zakładu Karnego w Rzeszowie za pośrednictwem pana Adama Dziedzica – Wójta Gminy Świlcza. W imieniu Związku Strzeleckiego auto odebrał Dowódca Płd-Wsch. Okręgu ZS Strzelec Józefa Piłsudskiego – insp. ZS Marek Strączek

Przekazany samochód to 9-miejscowy mikrobus z 2008 roku, w bardzo dobrym stanie technicznym. Przedstawiciele „Strzelca” podkreślają, że samochód idealnie wpisuje się w potrzeby organizacji i z pewnością posłuży młodzieży jeszcze długi czas. Jak zapewniał zgromadzonych insp. Marek Strączek, przekazany mikrobus swój debiut w szeregach „Strzelca” będzie miał już w najbliższych dniach – po dokonaniu niezbędnych formalności.

Obecny na uroczystości Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości – dr hab. Marcin Warchoł, podkreślał, że wspieranie organizacji kształcących postawy patriotyczne młodzieży to jedno z fundamentalnych zadań Służby Więziennej:

Organizacja „Strzelec” ma trzy zasadnicze cele – przygotowanie młodzieży do służby w organizacjach mundurowych, wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu i kształtowanie postaw młodych ludzi w duchu umacniania niepodległości naszej Ojczyzny. Ci wspaniali młodzi ludzie, aby mogli realizować te cele potrzebują sprzętu. Dlatego pragnę podziękować panu Wójtowi Gminy Świlcza, który zaangażował się w tą akcję i przede wszystkim Służbie Więziennej za przekazanie tego pojazdu. – powiedział Minister Marcin Warchoł.

Przekazany mikrobus to nie jest pierwszy dar podkarpackiej Służby Więziennej dla lokalnych społeczności. W ciągu ostatnich czterech lat do podkarpackich gmin i instytucji pożytku publicznego trafiło łącznie 14 pojazdów różnego typu i przeznaczenia – od wycofanych z użytkowania samochodów osobowych, poprzez pojazdy dostawcze aż po sprzęt specjalny – traktory i koparko-ładowarki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj