23 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Nowa atrakcja! Oglądaj góry z wieży na Jeleniowatym

REKLAMA

Wystarczy wdrapać się na wysokość 30 metrów, a potem wziąć głęboki oddech i podziwiać. A przed oczami wspaniałe krajobrazy: dolina górnego Sanu, a także najwyższe partie polskich i ukraińskich Bieszczadów. Takie atrakcje zapewnia nowa wieża widokowa, która właśnie została oddana dla turystów.

Wieża znajduje się na na szczycie Jeleniowatego. To niewysoki (900 m.n.p.) grzbiet w Bieszczadach Zachodnich, na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Jak się tu dostać? Trzeba skorzystać ze ścieżki historyczno-przyrodniczej Brenzberg.

Początek szlaku znajduje się za Mucznem, przy głównej drodze prowadzącej do Tarnawy Niżnej. Po drodze można zachwycać się zapachami lasu, a także zapoznać się z tragiczną przeszłością tego miejsca. Krzyż, a także obelisk upamiętniają 74 ofiary – Polaków – mężczyzn, kobiet i dzieci, którzy w 1944 r. schronili się w leśniczówce Brenzberg i tu zginęli bestialsko zamordowani przez bandy UPA.

Zanim wybierzemy się na wieżę, warto sprawdzić komunikaty zamieszczane na stronie Nadleśnictwa Stuposiany – TUTAJ lub na Facebooku.

Leśnicy uczulają, że nowa atrakcja będzie otwierana okresowo. – Bierzemy pod uwagę warunki atmosferyczne. Kiedy będą one niekorzystne i stwarzające ryzyko niebezpieczeństwa, będziemy wieżę zamykać – mówią pracownicy nadleśnictwa.

[yop_poll id=”31″]

Zobacz też:

Mały miś boi się ciemności

Siostry położyły papieża w stodole

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj