12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Wielka ucieczka kucyka Amigo

Mieszkańcy, strażacy, a nawet policjanci poszukiwali w Trześni pod Tarnobrzegiem kucyka Amigo. Konik uciekł nowemu właścicielowi. Kiedy został szczęśliwie odnaleziony, następnego dnia znów dał nogę!

REKLAMA

– Kocham konie, a ten kucyk podbił moje serce. Jest śliczny. Chcę, aby cieszył moje wnuki, sąsiadów. Ale musimy troszkę popracować. Amigo musi zrozumieć, że tutaj ma swój nowy, bezpieczny dom – mówi pan Wiesław.

Konik ma dopiero 8 miesięcy i dotąd był przy matce. Trafił do pana Wiesława. Ledwo co wysiadł z transportu i wymknął się z zagrody. Pobiegł w pole. Nikomu nie pozwolił się do siebie zbliżyć. Dopiero następnego dnia udało się go namierzyć. Zorganizowano całą akcję. Kilkanaście osób obstawiło okolicę i konik sam dał się zagonić z powrotem do obejścia.

CZYTAJ TEŻ:  Paszcza z bagażnika! Oto, co jechało w aucie z Ukrainy!

Następnego dnia sytuacja się powtórzyła. Znajomy pana Wiesława zakładał nową kłódkę. Furtka była lekko uchylona, a Amigo tylko na to czekał. Znów czmychną i trzeba było organizować akcję poszukiwawczą na nowo.

Na szczęście konik zrobił sobie spacer i znów szczęśliwie wrócił do zagrody. – Ma swój charakterek. Jest jeszcze nieufny, ale liczę na to, że wkrótce polubi swoje nowe miejsce. Chcemy dla niego jak najlepiej – mówi pan Wiesław. Właściciel dziękuje wszystkim, którzy pomogli mu i zaangażowali się w poszukiwania kucyka.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu