23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Wicher nie ma litości. Długa lista zniszczeń

REKLAMA

Wiało nieco słabiej niż w czwartek, ale sobota 19 lutego także nie należała do spokojnych na Podkarpaciu. Sprawdziły się ostrzeżenia meteorologów i nad region nadciągnął niż, wraz z silnym wiatrem. Strażacy mieli pełne ręce roboty. Praktycznie wyjeżdżali z akcji na akcję.

Silny wiatr dotarł nad region po północy – 19 lutego. W porywach wiatr osiągał prędkość 90 km/h. To niszczycielska moc. Naporu żywiołu nie wytrzymywały nawet potężne drzewa. Niektóre łamały się jak zapałki.

W Przemyślu, czy Przeworsku pojawiły się ostrzeżenia by unikać wizyt na cmentarzach. Właśnie w obawie o spadające gałęzie. We wsi Nowosielce w powiecie przeworskim drzewo runęło na groby. Uszkodzonych zostało kilka pomników. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Groźnie było w Tarnobrzegu. Tam drzewo zwaliło się na zaparkowany samochód. Tu także obyło się szczęśliwie bez ofiar.

To nie koniec wietrznej pogody. Ostrzeżenie o silnym wietrze dotyczy także poniedziałku – 21 lutego.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj