1.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 5 grudnia, 2022

Najnowsze

Wiceminister Marcin Warchoł pomoże oszukanej seniorce

W Rzeszowie okradziona została 86-letnia seniorka. Przestępcy posłużyli się nową metodą. Zadzwonili do kobiety i ją przerazili. Opowiedzieli, że w okolicy grasują włamywacze, wpuszczą do mieszkania gaz i wykradną pieniądze. Nakłonili emerytkę, aby „ocaliła” oszczędności, zrzucając je z balkonu na trawnik. Starsza pani posłuchała i straciła majątek. Sprawa poruszyła wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. 

REKLAMA


Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł podjął natychmiastowe działania, aby pomóc skrzywdzonej seniorce.

Jak informuje biuro prasowe, wiceminister zwrócił się też do Prokuratora Generalnego – Zbigniewa Ziobro o nadzór nad śledztwem dotyczącym tego oszustwa. Ponadto we współpracy z punktami pomocy pokrzywdzonym przestępstwem z Funduszu Sprawiedliwości, prokuraturą rzeszowską oraz sądami w Rzeszowie Marcin Warchoł podejmie działania, aby zorganizować szeroko zakrojoną akcję informacyjną w domach kultury i ośrodkach współpracujących z seniorami – jak uniknąć oszustów oraz gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa.

CZYTAJ TEŻ:  Przesmyk na Batorego już otwarty! Tak się jeździ

– Musimy pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób zadbać i informować swoich bliskich w podeszłym wieku o tego typu oszustwach. Jeśli nie będziemy informować starszych osób, którzy są w szczególności narażeni na taką emocjonalną manipulację, następnym razem ofiarą oszustów mogą paść nasi najbliżsi – mówi minister Warchoł.


REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
1.2 ° C
2.2 °
-0.2 °
92 %
6.2kmh
100 %
pon.
7 °
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
2 °
pt.
2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu