6 C
Rzeszów
środa, 28 lutego, 2024

Wiceminister Marcin Warchoł pomoże oszukanej seniorce

REKLAMA

W Rzeszowie okradziona została 86-letnia seniorka. Przestępcy posłużyli się nową metodą. Zadzwonili do kobiety i ją przerazili. Opowiedzieli, że w okolicy grasują włamywacze, wpuszczą do mieszkania gaz i wykradną pieniądze. Nakłonili emerytkę, aby „ocaliła” oszczędności, zrzucając je z balkonu na trawnik. Starsza pani posłuchała i straciła majątek. Sprawa poruszyła wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła. 


Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł podjął natychmiastowe działania, aby pomóc skrzywdzonej seniorce.

Jak informuje biuro prasowe, wiceminister zwrócił się też do Prokuratora Generalnego – Zbigniewa Ziobro o nadzór nad śledztwem dotyczącym tego oszustwa. Ponadto we współpracy z punktami pomocy pokrzywdzonym przestępstwem z Funduszu Sprawiedliwości, prokuraturą rzeszowską oraz sądami w Rzeszowie Marcin Warchoł podejmie działania, aby zorganizować szeroko zakrojoną akcję informacyjną w domach kultury i ośrodkach współpracujących z seniorami – jak uniknąć oszustów oraz gdzie szukać pomocy, gdy padnie się ofiarą przestępstwa.

– Musimy pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób zadbać i informować swoich bliskich w podeszłym wieku o tego typu oszustwach. Jeśli nie będziemy informować starszych osób, którzy są w szczególności narażeni na taką emocjonalną manipulację, następnym razem ofiarą oszustów mogą paść nasi najbliżsi – mówi minister Warchoł.


Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj