13.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Telefon komórkowy wpadł do wanny. 16-latka nie żyje

REKLAMA

Ta tragedia wstrząsnęła Włochami. 16-letnia Maria nagle umiera w wannie. Wszystko dzieje się podczas wideorozmowy z przyjaciółką. Komórka nagle wpada do wody, powodując porażenie prądem.

Koleżanka zaniepokojona przerwanym połączeniem, powiadamia służby alarmowe. Załoga pogotowia przybywa do mieszkania, ale wszelka pomoc okazuje się bezskuteczna. Lekarz stwierdza zgon dziewczyny.

Ten dramat wydarzył się 2 maja w Montefalcione, prowincji Avellino w południowych Włoszech. W chwili wypadku rodziców nastolatki nie było w domu.

Dokładną przyczynę śmierci powinna wyjaśnić sekcja zwłok. Jak podał włoski dziennik „Corriere della Sera”, śledczy przypuszczają, że dziewczyna sięgnęła do gniazdka, do którego podłączona była ładowarka. Gdy urządzenie wpadło do wody, doszło do zwarcia i porażenia.

Śmierć 16-latki wywołała ogromny żal wśród jej przyjaciół i mieszkańców. W jej rodzinnym mieście zapanowała żałoba. Koledzy z klasy złożyli kwiaty na pustym miejscu w klasie.

Tragedia rodzi wiele pytań dotyczących bezpiecznego korzystania z telefonów. Przecież wiele smartfonów jest wodoodporna. W tym przypadku fatalną okolicznością wydaje się fakt ładowania komórki. Kiedy wpadła do wody, była podłączona do prądu.

Na wielu tego typu rządzeniach znajdziemy ostrzeżenie. Podłączonych do siedzi telefonów komórkowych, laptopów, czy suszarek do włosów nie wolno używać w wannie. Gdy wtedy taki sprzęt zetknie się z wodą, może nastąpić porażenie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj