23.4 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Oto drogą w Solinie pełznie dusiciel!

REKLAMA

To nie żmija, ani zaskroniec. To po drodze w Solinie pełznie jedyny gatunek węża dusiciela występujący w Polsce. Aby go spotkać, trzeba mieć wielkie szczęście.

Szczęście nie opuszcza leśników, którzy wcale nie musieli specjalnie szukać węża. Sam wyszedł na drogę i pokazał się w całej okazałości. Na szczęście ruch na uliczce był niewielki. Ten nietypowy spacerowicz bezpiecznie pokonał jezdnię i zniknął w rowie po drugiej stronie drogi.

Polski dusiciel (wąż eskulapa) na spacerze.

Czasem Przyroda zrobi człowiekowi miłą niespodziankę🌲🌳 #bieszczady #lasy #solina #panstwowe #nadlesnictwo #eskulap

Opublikowany przez Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne, Lasy Państwowe Niedziela, 12 czerwca 2022

Węże Eskulapa dożywają około 30 lat i maksymalnie osiągają 2,6 metra długości. Osobnik na filmie to jeden z większych. Ma około 2 metrów.

Wąż opleciony o laskę mitologicznego Eskulapa jest powszechnie znanym symbolem medycy. Ze względu na linienie. Właśnie ono kojarzone jest z ciągłą samoodnową życia, ozdrowieniem, długowiecznością, uzdrawianiem.

Zobacz też:

Krokodyle na dworcu! Będą witać pasażerów!

Jest najstarszą Europejką. W Przeworsku mówili na nią „Kluska”

Znów można pluskać się na otwartych basenach. Po ile bilety?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj