12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Pomazała błyskawicą pomnik. „Nie pomyślałam…” – napisała w przeprosinach

REKLAMA

Błyskawica i wulgarne bazgroły pojawiły się na pomniku i murach w Nowej Dębie. Akt wandalizmu zbulwersował mieszkańców, oburzył burmistrza. Na szczęście nie pozostał bezkarny. Okazało się, że bohomazy to sprawka 18-lataki. Młoda kobieta przysłała przeprosiny i zapłaciła 5 tys. zł na pokrycie kosztów naprawy.

Urząd Miasta w Nowej Dębie opublikował przeprosiny sprawczyni:

„Pragnę złożyć szczere przeprosiny wobec Pana Burmistrza, właścicieli budynków oraz wszystkich mieszkańców Nowej Dęby za zdewastowanie mienia publicznego, jakiego dokonałam. Nie przemyślałam moich czynów i głęboko żałuję tego, jak się zachowałam. Nie pomyślałam, że moje zachowanie dotknie również innych i im zaszkodzi. Czuję szczególny żal wobec dewastacji, jakiej dokonałam na Pomniku, upamiętniającym setną rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę” – napisała młoda kobieta. Ale to nie wszystko. Zapłaciła też 5 tys. zł na pokrycie kosztów zatarcie śladów wandalizmu.

Naprawa kosztowała mnóstwo pracy, zwłaszcza przy renowacji Pomnika Niepodległości. Spray usunął z piaskowca twórca pomnika, artysta rzeźbiarz, mistrz kamieniarstwa Witold Marcewicz.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj