18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

300 tys. zł dla każdej rady osiedla – propozycja Waldemara Kotuli

REKLAMA

Rady osiedli skupiają społeczników, którzy chcą dbać i rozwiązywać problemy najbliższego otoczenia. To one najlepiej wiedzą, gdzie potrzebny jest kosz na śmiecie, plac zabaw, czy znak drogowy. Ale czasami ich prośby i apele to jak pisanie do KOSZAlina. Rady mogłyby o wiele bardziej skutecznie działać, gdyby miały własne pieniądze. Właśnie takie rozwiązanie proponuje kandydat na prezydenta Waldemar Kotula.

Waldemar Kotula sam jest radnym i doskonale wie czym żyją lokalne społeczności. – Na przykład na ulicy Dominikańskiej na Osiedlu Piastów od lat mieszkańcy nie mogą doprosić się oświetlenia. Rada osiedla sama mogłaby to rozwiązać, ale musi mieć na to środki – mówi Waldemar Kotula.

Kandydat na prezydenta proponuje, aby każda osiedlowa rada otrzymywała rocznie z budżetu miasta po 300 tys. zł. Pieniądze byłyby wydawane na najpilniejszy potrzeby lokalnych społeczności.

Obecnie w Rzeszowie działają 33 rady. Pełnią rolę doradczą, opiniującą. Dodatkowe fundusze istotnie wzmocniłyby ich pozycję.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj