18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

W szpitalu w Łańcucie zmarł biskup Jan Niemiec. Chorował na covid-19

REKLAMA

W szpitalu zakaźnym w Łańcucie 27 października zmarł biskup Jan Niemiec. Był biskupem pomocniczym diecezji kamieniecko-podolskiej na Ukrainie. Pochodził z Kozłówka koło Strzyżowa. Miał 62 lata.

Biskup Jan Niemiec w czasie studiów w Rzeszowie był zaangażowany w działalność antykomunistyczną za co został odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 1992 r., pięć lat po święceniach kapłańskich, które przyjął w Przemyślu, wyjechał na Ukrainę.

Biskup Jan był bardzo lubiany przez wiernych. Ceniony za dobroć, otwartość i pogodę ducha. Dał się poznać jako wybitny kaznodzieja. Swoim słowem potrafił trafić do każdego. A tłumaczył Słowo Boże. – Bóg objawia w nim człowiekowi swoje tajemnice. Rzeczywistość nieba otwiera się przed człowiekiem. Otwiera się w tajemnicy zbawienia. Bóg objawia nam jaki jest cel człowieka i sens jego życia. Co powinien czynić, co wybierać, aby ten sens realizować – mówił w jednej z audycji.

Biskup Jan był autorem książek, naukowych artykułów, ale także wielu wierszy.

Duchowny ostatnio poczuł się źle. Z potwierdzonym koronawirusem trafił do szpitala zakaźnego. Jego stan bardzo szybko się pogorszył. Mimo wysiłków lekarzy, nie udało się go uratować.

Pogrzeb śp. bp. Jana Niemca odbędzie się 4 listopada w Dobrzechowie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj