6.5 C
Rzeszów
piątek, 19 kwietnia, 2024

Brutalny napad w Strzyżowie. Bandyci przyszli po złoto i święte relikwie

REKLAMA

Brutalny napad w Strzyżowie. Mieszkaniec miasta został zaatakowany przez czteroosobową bandę. Sprawcy mocno poturbowali ofiarę, a na koniec skradli złoto i cenne święte relikwie. Wartość łupu przekroczyła 200 000 zł.

Do zdarzenia doszło 10 lipca Mieszkaniec Strzyżowa padł ofiarą napadu i stracił złoto. Bandyci zrabowali mu złote bransolety, łańcuszki, monety, torebki, zegarki, spinki i inne wyroby o wartości 200 000 złotych. Przestępcy zainteresowali się również przedmiotami sakralnymi. Wśród łupów znalazły się także relikwie św. Jana Balickiego, relikwie św. Bronisława Markiewicza, relikwie stanowiące fragment skały z Gargano z Włoch i relikwie z Sanktuarium z Krakowa.

Podczas napadu sprawcy byli brutalni i używali przemocy. Pokrzywdzony Grzegorz C. w wyniku pobicia doznał obrażenia ciała w postaci powierzchownego urazu głowy w tym zadrapań na wardze, brodzie, łuku brwiowym oraz uraz ucha.

Policjanci pracowali nad sprawą kilka tygodni. Pod koniec sierpnia nastąpił przełom. Zatrzymano podejrzanych.

Zarzuty postawiono mieszkańcom Rzeszowa:

  • 35-letniej Żanecie K.,
  • 46-letniemu Pawłowi S.
  • 32-letniemu Dariuszowi R.

oraz mieszkańcowi Hermanowej:

  • 29-letniemu Romanowi P.

Podejrzanym grozi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratora Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie 29 sierpnia Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec Żanety K.,  Dariusza R. oraz Romana P. Wobec Pawła S. Prokurator Prokuratury Okręgowej zastosował środki o charakterze wolnościowym w postaci: dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe w kwocie 5000 zł.

Jak informuje prokuratura w sprawie nie są wykluczone kolejne zatrzymania. Większość łupu udało się odzyskać.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj