14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

20 nowych przypadków koronawirusa. W Przemyślu zachorowali pracownicy dyskontu

REKLAMA

We wtorek w regionie były tylko dwa potwierdzone przypadki, ale w środę aż 20. Koronawirus nie odpuszcza. Nadal największe ognisko pandemii noruje się w powiecie jarosławskim. Stąd jest najwięcej zachorowań. Ale teraz gwałtownie może wzrosnąć liczba chorych w Przemyślu. Nowe infekcje wykryto w dużym dyskoncie, a także w parafii w pobliskim Ostrowie.

Ostatnie zakażenia dotyczą:

  • dwóch kobiet – młoda i w sile wieku – z powiatu przeworskiego (hospitalizowana i w izolacji),
  • starszej kobiety z powiatu strzyżowskiego (izolacja),
  • starszej kobiety z powiatu przemyskiego (hospitalizowana),
  • dwóch kobiet i dwóch mężczyzn w sile wieku z miasta Przemyśla (izolacje),
  • 12 osób z powiatu jarosławskiego – w tym starsza kobieta i cztery w sile wieku; pięciu mężczyzn w sile wieku i nastolatek. Wszystkie osoby w izolacji oraz starszy mężczyzna hospitalizowany.

Kolejne 4 osoby, które wyzdrowiały to: dwie kobiety z miasta Rzeszowa oraz po jednej z powiatu jarosławskiego i stalowowolskiego.

Rozwija się nowe ognisko koronawirusa w Przemyślu. Według portalu Nowiny24 – badany jest przypadek dotyczący sklepu Lidl przy ul. 29 listopada. Potwierdzono tu 5 infekcji. Prawdopodobnie źródłem zakażenia był kontakt z osobą z ogniska w Jarosławiu.

Przemyski sanepid bada także przypadek w parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Ostrowie koło Przemyśla. Zachorował jeden z księży. „Osoby, które uczestniczyły w nabożeństwach od 20 do 27 czerwca proszone są o obserwowanie swojego stanu zdrowia” – apelują w swoim komunikacie służby sanitarne.

mapa koronawirus0107

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj