24.4 C
Rzeszów
sobota, 22 czerwca, 2024

Aparat warty fortunę wpadł do stawu. Bez niego dziecko nie słyszy. Na pomoc ruszyli strażacy

REKLAMA

To było jak szukanie igły w stogu siana. Strażacy przeszukiwali staw na Słocinie w Rzeszowie w poszukiwaniu malutkiego urządzenia. To aparat słuchowy, bez którego mały chłopiec nie słyszy.

Mały chłopczyk podczas spaceru w parku na Słocinie w Rzeszowie niespodziewanie ściągnął z ucha aparat słuchowy i wrzucił go do wody. Mama nie zdążyła zareagować. Była zrozpaczona, bo nie był to zwykły aparat, a część wszczepionego implantu. Jego koszt to aż 150 tys. zł. Bez urządzenia dziecko nie słyszy.

Zrozpaczona matka zwróciła się do Straży Miejskiej, którzy na pomoc wezwali strażaków z OSP Słocina. Ratownicy nie ukrywali, że to bardzo trudne zadanie. Woda jest mętna, dno muliste. Jak odszukać aparacik wielkości paznokcia? Wydawała się, że sytuacja jest beznadziejna.

Spuszczenie wody nie wchodziło w grę. Rozważano sprowadzenie nurka. Ale w końcu druhowie wpadli na inny pomysł. Okazało się, że aparat wyposażony jest w magnes. Strażacy wzięli zatem łopatę i szorowali nią po dnie. Ten sposób okazał się skuteczny. Po 10 minutach sprzęt przykleił się do metalu i został wyciągnięty. Matka chłopca aż popłakała się ze szczęścia…

Wczoraj tj. 27 maja wraz z JRG PSP w Rzeszowie zostaliśmy wezwani na pomoc Straży Miejskiej do naszego parku w Słocinie,…

Opublikowany przez OSP Rzeszów-Słocina Piątek, 28 maja 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj