18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Policja kontroluje pasażerów. W autobusie trzeba mieć maseczkę!

REKLAMA

W Rzeszowie rozpoczęła się wielka akcja upominania pasażerów, którzy zapominają o obowiązku zakrywania nosa i ust. Autobusy kontrolują policjanci oraz Strażnicy Miejscy. Tylko jednego dnia mundurowi przyjrzeli się 800 pasażerom.

– Patrole kontrolują autobusy i zwracają uwagę na zachowanie odstępu i zakładanie maseczek. Informują również pasażerów oczekujących na przystankach o tym, że muszą zastosować się do obostrzeń – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

To właśnie prezydent miasta Tadeusz Ferenc poprosił komendanta miejskiego policji o zajęcie się problemem i przeprowadzenie akcji uświadamiającej pasażerów, że w dalszym ciągu mamy stan pandemii i obowiązują rygorystyczne zasady w autobusach komunikacji miejskiej.

– Od dłuższego czasu docierają do nas informacje, że część pasażerów MPK nie przestrzega obowiązujących zasad związanych z pandemią. Część nie zakłada maseczek i nie przestrzega nakazanych odległości między pasażerami – dodaje Maciej Chłodnicki.

W działaniach bierze udział także Straż Miejska. Na razie są upomnienia, ale jeśli to nie poskutkuje, posypią się mandaty. A ten mogą wynieść do 500 zł.

Podczas ostatnich działań policjanci tylko jednego dnia sprawdzili 126 autobusów, i skontrolowali blisko 800 pasażerów. Ujawnili 13 osób bez maseczek, 12 z nich pouczyli.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj