22 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

Policja kontroluje pasażerów. W autobusie trzeba mieć maseczkę!

W Rzeszowie rozpoczęła się wielka akcja upominania pasażerów, którzy zapominają o obowiązku zakrywania nosa i ust. Autobusy kontrolują policjanci oraz Strażnicy Miejscy. Tylko jednego dnia mundurowi przyjrzeli się 800 pasażerom.

REKLAMA

– Patrole kontrolują autobusy i zwracają uwagę na zachowanie odstępu i zakładanie maseczek. Informują również pasażerów oczekujących na przystankach o tym, że muszą zastosować się do obostrzeń – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

To właśnie prezydent miasta Tadeusz Ferenc poprosił komendanta miejskiego policji o zajęcie się problemem i przeprowadzenie akcji uświadamiającej pasażerów, że w dalszym ciągu mamy stan pandemii i obowiązują rygorystyczne zasady w autobusach komunikacji miejskiej.

– Od dłuższego czasu docierają do nas informacje, że część pasażerów MPK nie przestrzega obowiązujących zasad związanych z pandemią. Część nie zakłada maseczek i nie przestrzega nakazanych odległości między pasażerami – dodaje Maciej Chłodnicki.

W działaniach bierze udział także Straż Miejska. Na razie są upomnienia, ale jeśli to nie poskutkuje, posypią się mandaty. A ten mogą wynieść do 500 zł.

Podczas ostatnich działań policjanci tylko jednego dnia sprawdzili 126 autobusów, i skontrolowali blisko 800 pasażerów. Ujawnili 13 osób bez maseczek, 12 z nich pouczyli.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
22 ° C
25.4 °
20.5 °
67 %
3.1kmh
0 %
pt.
25 °
sob.
33 °
niedz.
30 °
pon.
32 °
wt.
31 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu