22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Na administratora. Tak oszuści okradali mieszkania na Baranówce

REKLAMA

Na Baranówce w Rzeszowie dwóch oszustów podawało się się za wysłanników administracji. Jeden odwracał uwagę domowników, drugi myszkował po pokojach. Choć rabusie mają kryminalną przeszłość i zaczęli nową serię złodziejskich akcji, nie trafili do aresztu. Jeśli się ulotnią i nie stawią w sądzie, będzie problem z ustalenia ich miejsca pobytu, Obaj nie posiadają stałego adresu.

– Dzień dobry, my z administracji – mówili opryszkowie, a potem wymyślali różne powody swojej wizyty: sprawdzanie rur, wodomierzy, rozliczeń i wyrównań. Kiedy jeden zajmował właściciela rozmową, w tym czasie jego wspólnik plądrował mieszkanie. Łupem złodziei padły pieniądze i biżuteria.

Na policję zgłosiło się 5 mieszkańców, którzy stwierdzili kradzież po wizycie „administratorów”. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na 19 tys. zł. Możliwe, że ofiar jest więcej, a nie zgłosiły się, nie wierząc w skuteczność wymiaru sprawiedliwości.

Ale podejrzanych udało się zatrzymać. Zostali ujęci 17 listopada. To 24 i 36-latek z Rzeszowa, ale bez stałego miejsca zamieszkania. Byli już wcześniej karani. Przyznali się do winy.

Prokuratura zastosowała wobec mężczyzn dozory policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju. Jeśli nie naruszą tych zasad, będą przed sądem odpowiadać z wolnej stopy.

[yop_poll id=”51″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj