24.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 20 maja, 2024

Ekosłupki zmierzą jakość powietrza

REKLAMA

Rzeszów inwestuje w słupki. Mają jedno zadanie. Mierzą jakość powietrza. Będziemy lepiej wiedzieć, czym oddychamy.

W mieście ustawiono 38 ekosłupków, a do końca roku będzie ich 60. Rozstawione są w różnych częściach miasta. Niektóre z nich stoją obok szkół podstawowych. I to właśnie w ich okolicach rozmieszczone są również tablice informacyjne, na których wyświetlają się pomiary.

– Tworzymy rozbudowaną i nowoczesną sieć, aby nie tylko kontrolować jakość, ale także edukować i budować ekologiczną świadomość wśród mieszkańców – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Akcja pomiarowa zakłada także organizację zajęć dla uczniów klas 6-8.

– Młodzież dowie się z nich m.in. jakie są główne źródła zanieczyszczeń i jak wpływać na ich ograniczenie. Prelegenci powiedzą także, jak należy się zachować, kiedy wskaźnik pokaże czerwony kolor, oznaczający złą jakość powietrza – dodaje Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Dane zbierane przez czujniki na słupkach będą na bieżąco udostępniane poprzez aplikację EkoSłupek, którą można pobrać na smartfony bezpłatnie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj