25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Złapali kuriera oszustów. Znalazł pracę z ogłoszenia

REKLAMA

24-latek spod Łańcuta znalazł w internecie ogłoszenie o pracy i kiedy się zgłosił, dowiedział się, że będzie kurierem. Wkrótce dostał pierwsze zlecenie. Odebrał pieniądze od seniorki, która padła ofiarą oszustów.

24-latek od swojego „pracodawcy” dowiedział się, że ma oczekiwać na telefon, a potem szybko przewieźć paczkę z punktu A do punktu B. Tak też zrobił. Jego BMW wkrótce namierzyli policjanci. Okazało się, że młodzieniec wykonywał usługi na rzecz oszustów, którzy ograbili „metodą na wnuczka i policjanta” seniorkę z gminy Tryńcza pod Przeworskiem.

72-latka straciła 40 tys. zł. Myślała, że pomaga swojej siostrzenicy. Kobieta, która do niej zadzwoniła i się za nią podawała, żaliła się, że spowodowała wypadek i potrzebuje pieniędzy na kaucję. Do tej samej rozmowy włączyła się też fałszywa policjantka, która potwierdziła, że to prawda. Starsza pani – na swoją zgubę – posłuchała i straciła oszczędności.

Policjantom na razie udało się zatrzymać kuriera. Zebrane dowody pozwoliły prokuraturze przedstawić mu zarzut dotyczący udziału w oszustwie i objął go dozorem policji. Za przestępstwo grozi do 8 lat więzienia.

Zobacz też:

Przekręt na drucie. Uwaga! Oszuści mają nową metodę!

356 osób straciło ponad 48 mln zł. Były prezes trafił do aresztu

Przewrócił kolosa i sobie poszedł

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj