30 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Przebiegły oszust wpadł w ręce policjantów. Kantował na dowód wpłaty

REKLAMA

W ręce policjantów z Przemyśla wpadł cwany oszust. Jego ofiarą padły osoby sprzedające wartościowe przedmioty w internecie. Mężczyzna odbierał od nich towar i nie rozliczał się w gotówce. Pokazywał wydruk z banku o dokonanym przelewie na konto. Świstek papieru był fałszywką.

Mężczyzna polował głównie na ofert sprzedaży drogich telefonów. Umawiał się na odbiór osobisty, a formę zapłaty wybierał przelew. Towar chciał mieć zawsze natychmiast i sprzedającym pokazywał wydrukowany wyciąg z banku o dokonanej wpłacie na konto. Przekonywał, że bank zaksięguje wpłatę później. Sprzedawcy wierzyli w te zapewnienia, wydawali przedmioty, a potem dowiadywali się, że dowód wpłaty to fałszywka. Opryszek oszukał co najmniej 9 osób. Straty jakie ponieśli sięgają 18 tys. zł.

Policja ustala czy nie ma więcej ofiar. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

[yop_poll id=”21″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj