14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Rozpacz bliskich i uczniów na pogrzebie Kamilka, zagryzionego przez psa

REKLAMA

To był bardzo smutny dzień w Przemyślu. W środę odbył się pogrzeb 12-letniego Kamilka, który zginął, zagryziony przez psa. W kościele i na cmentarzu wylano morze łez, a mała, biała trumna tonęła w białych różach. Rozpaczali rodzice, siostry, dziadkowie. Chłopca przyszli pożegnać nauczyciele i cała VI „B”. Przyjaciele ze szkolnej ławki już nigdy więcej się nie zobaczą, nie pożartują, nie zagrają razem w piłkę…

– Dla Kamilka tak naprawdę życie dopiero się zaczynało. Wszystko było przed nim. Miał ogromne możliwości. Rodzice pokładali w nim wielkie nadzieje. I w jednym momencie powstała olbrzymia pustka – mówił łamiącym się głosem ksiądz. Przyznał, że nie sposób pogodzić ze śmiercią dziecka.

– Co wam dzisiaj powiedzieć, drodzy rodzice, drogie siostry, dziadkowie? Czy są takie słowa, która mogą opisać uczucie bólu i współczucia? – pytał ks. Jerzy.

Próbował pocieszać rodziców. – Droga krzyża po stracie dziecka, powinna wieść przez Maryję. Ona rozumie Wasz ból, bo sama go doświadczyła. Stała pod krzyżem swojego syna. Patrzyła na jego śmierć, a potem tuliła do serca jego martwe ciało. Tak w szpitalu tuliła swojego synka Kamila jego mam Elżbieta – powiedział smutno duchowny.

Do tragedii doszło 28 września. Kamil po szkole poszedł do kolegi – 11-letniego Szymona. W mieszkaniu były dwa pitbulle. Jeden z nich zaatakował. 12-latek został ciężko pogryziony. Trafił do kliniki w Katowicach, ale jego życia nie udało się uratować.

Według prokuratury właściciel psów uznawanych za niebezpieczne, trzymał je bez wymaganego zezwolenia. Postanowiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Mężczyzna został aresztowany.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj