14 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Pitbull zagryzł dziecko. Ruszył proces właściciela

REKLAMA

W Przemyślu rozpoczął się proces właściciela dwóch pitbulli. Jeden z nich rok temu zagryzł 12-letniego Kamilka. Dziecko zmarło w szpitalu.

Do pogryzienia doszło w mieszkaniu kolegi chłopca. Psy były bez nadzoru dorosłych. Właściciel został oskarżony o narażenie chłopców na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, konsekwencją czego było nieumyślne spowodowanie śmierci jednego z nich. Grozi mu 5 lat więzienia.

Oskarżony nie przyznał się do winy. Mariusz S. odpowiadał na pytania sądu i swojego obrońcy. Złożył wyjaśnienia jak – w jego ocenie – wyglądały zdarzenia.

Według śledczych właściciel nie nie miał pozwolenia na posiadanie psów rasy uważanej za niebezpieczną.

Na procesie była obecna mama zmarłego Kamila. Dziennikarzom powiedziała, że bardzo przeżywa śmierć swojego synka. Nie sposób się z nią pogodzić.

Po tragedii psy zostały mu odebrane i umieszczone w schronisku.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj