25 C
Rzeszów
środa, 17 lipca, 2024

Ratunek dla wilka. Wpadł pod samochód

REKLAMA

Potężny wilk wyskoczył nagle na drogę i dostał się pod koła auta. Potrącone zwierzę zostało poważnie ranne. – Miednica jest pogruchotana – ocenił wstępnie lek. wet. Radosław Fedaczyński z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, gdzie trafił Wolfik. Takie właśnie otrzymał imię w ośrodku.

Do wypadku doszło w poniedziałek rano Machowej koło Dębicy. 44-letni kierowca citroena potrącił zwierzę, które nagle wtargnęło na drogę.

Drapieżnik zdołał przebiec kilka metrów, a potem schroniło się w przepuście pod drogą.

Na miejsce przyjechały służby z weterynarzem. Podano środki nasenne i kiedy zadziałały, można było do wilka się zbliżyć. Bezpiecznie został umieszczony w klatce, a potem przewieziony do Przemyśla, do ośrodka leczenia dzikich zwierząt.

W ośrodku pacjent, któremu nadano imię Wolfik, przeszedł wstępną diagnozę. Po prześwietleniu wiadomo, że jego stan jest poważny. – Miednica jest pogruchotana. Sprawdzamy czy nie ma innych obrażeń wewnętrznych. Najbliższe dni pokażą, czy zwierzę uda się uratować – mówił na gorąco lek. wet. Radosław Fedaczyński.

Po kilku dniach diagnoza była bardziej optymistyczna. – Pęcherz jest cały, nerka tak samo. Jest zapalenie, ale podajemy leki. Co najważniejsze, to nasz pacjent wstaje, próbuje chodzić. Zdemolował nawet kojec, próbując się wydostać. Konsultujemy się i wiemy, że wilki po podobnych wypadkach, dochodzą do siebie, funkcjonują na wolności. Liczymy, że Wolfik wróci do naturalnego środowiska, mamy nawet miejsce, w którym chcielibyśmy go wypuścić – mówi Radosław Fedaczyński.

Wolfik

WOLFIK -Doktor Radek ma ważne informacje. Jesteś? W dniu dzisiejszym ponownie sprawdziliśmy wszystkie organy Wolfika, pobraliśmy próbki krwi dla naukowców, którzy określà z jakiego regionu Polski jest Wilk. W tej chwili walczymy z infekcja układu moczowego spowodowaną urazem. Kości miednicy choć są złamane nie uległy przemieszczeniu. Rokowania dalej są ostrożne bo nerki w każdej chwili mogą przestać pracować. Dobra informacja jest to ze zwierze ma wilczy apetyt i potrafi się przemieścić na czterech kończynach. Trzymajcie Kciuki. https://pomagam.pl/vjkj3rof Krs 0000313847 Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych ul. Zamoyskiego 15 37-700 Przemyśl Santander Bank Polska S.A : 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000 W tytule: wsparcie IBAN: PL27150016341216300543900000 #Wilk #Wolfik #Serca #ratunek #ORZW #razem #pomoc #wsparcie #dzikie #przyroda #Przemyśl #Polska #zwierzęta #natura #ochrona #Niewykluczaj #DzikichZwierząt #Wykluczone

Opublikowany przez Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu Piątek, 19 marca 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj