9.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Ratunek dla wilka. Wpadł pod samochód

REKLAMA

Potężny wilk wyskoczył nagle na drogę i dostał się pod koła auta. Potrącone zwierzę zostało poważnie ranne. – Miednica jest pogruchotana – ocenił wstępnie lek. wet. Radosław Fedaczyński z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, gdzie trafił Wolfik. Takie właśnie otrzymał imię w ośrodku.

Do wypadku doszło w poniedziałek rano Machowej koło Dębicy. 44-letni kierowca citroena potrącił zwierzę, które nagle wtargnęło na drogę.

Drapieżnik zdołał przebiec kilka metrów, a potem schroniło się w przepuście pod drogą.

Na miejsce przyjechały służby z weterynarzem. Podano środki nasenne i kiedy zadziałały, można było do wilka się zbliżyć. Bezpiecznie został umieszczony w klatce, a potem przewieziony do Przemyśla, do ośrodka leczenia dzikich zwierząt.

W ośrodku pacjent, któremu nadano imię Wolfik, przeszedł wstępną diagnozę. Po prześwietleniu wiadomo, że jego stan jest poważny. – Miednica jest pogruchotana. Sprawdzamy czy nie ma innych obrażeń wewnętrznych. Najbliższe dni pokażą, czy zwierzę uda się uratować – mówił na gorąco lek. wet. Radosław Fedaczyński.

Po kilku dniach diagnoza była bardziej optymistyczna. – Pęcherz jest cały, nerka tak samo. Jest zapalenie, ale podajemy leki. Co najważniejsze, to nasz pacjent wstaje, próbuje chodzić. Zdemolował nawet kojec, próbując się wydostać. Konsultujemy się i wiemy, że wilki po podobnych wypadkach, dochodzą do siebie, funkcjonują na wolności. Liczymy, że Wolfik wróci do naturalnego środowiska, mamy nawet miejsce, w którym chcielibyśmy go wypuścić – mówi Radosław Fedaczyński.

Wolfik

WOLFIK -Doktor Radek ma ważne informacje. Jesteś? W dniu dzisiejszym ponownie sprawdziliśmy wszystkie organy Wolfika, pobraliśmy próbki krwi dla naukowców, którzy określà z jakiego regionu Polski jest Wilk. W tej chwili walczymy z infekcja układu moczowego spowodowaną urazem. Kości miednicy choć są złamane nie uległy przemieszczeniu. Rokowania dalej są ostrożne bo nerki w każdej chwili mogą przestać pracować. Dobra informacja jest to ze zwierze ma wilczy apetyt i potrafi się przemieścić na czterech kończynach. Trzymajcie Kciuki. https://pomagam.pl/vjkj3rof Krs 0000313847 Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych ul. Zamoyskiego 15 37-700 Przemyśl Santander Bank Polska S.A : 27 1500 1634 1216 3005 4390 0000 W tytule: wsparcie IBAN: PL27150016341216300543900000 #Wilk #Wolfik #Serca #ratunek #ORZW #razem #pomoc #wsparcie #dzikie #przyroda #Przemyśl #Polska #zwierzęta #natura #ochrona #Niewykluczaj #DzikichZwierząt #Wykluczone

Opublikowany przez Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu Piątek, 19 marca 2021

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj