2.5 C
Rzeszów
czwartek, 2 lutego, 2023

Najnowsze

Panie z poczty uratowały seniora przed oszustwem

Słowa uznania i gratulacje – jak najbardziej uzasadnione! W Kolbuszowej panie z poczty uratowały 77-latka, który przyszedł do okienka wpłacić 20 tys. zł na konto oszusta. Teraz ich postawa została doceniona.

REKLAMA

Pracownice przeczuwając przestępstwo, odmówiły przyjęcia pieniędzy i poleciły, aby emeryt poszedł na policję. On jednak tego nie zrobił. Zamiast tego powiadomił oszusta, który cały czas dzwonił do niego na komórkę. Oszust bardzo się zdenerwował. Sam udawał policjanta. Przekonywał emeryta, że przez niego cała akcja – przeciwko oszustom – pójdzie na marne.

Starszy pan był w całkowitej rozterce, bo już nie wiedział komu ma wierzyć. Na szczęście panie z poczty były jeszcze bardziej roztropne, bo same zgłosiły sprawę na komendę. Do emeryta przyjechali prawdziwi dzielnicowi, którzy skłonili go do złożenia zawiadomienia o przestępstwie. Senior nie stracił swoich pieniędzy.

CZYTAJ TEŻ:  Promocje na pociąg. Sprawdź, jak taniej podróżować
Oby więcej takich przypadków

Komendant powiatowy policji w Kolbuszowej nadkomisarz Adam Mielnicki osobiście podziękował pracownicom za wzorową i godną naśladowania postawę.

poczta1
Placówka pocztowa w Kolbuszowej | Fot. Google Street View
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
2.5 ° C
3 °
1.9 °
91 %
8.8kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-3 °
pon.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu