15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Ukradł księdzu kropidło i obrazki. Teraz odpokutuje za kratami

REKLAMA

Dokonał szokującego ataku, ale jest już pod kluczem. W Jaśle zatrzymano sprawcę napadu na księdza. 37-latek trafił do aresztu. Przyznał się do winy.

Wszystko działo się 29 grudnia w Jaśle na ul. PCK. Ofiarą bandziora padł jeden z księży z Parafii Św. Stanisława Biskupa i Męczennika na Woli. Duchowny odwiedzał domy w ramach wizyty duszpasterskiej. Nagle na jednym z podwórek doskoczył do niego zakapturzony oprych.

Bandzior był uzbrojony w nóż. Zagroził księdzu, a potem wyrwał mu teczkę, w której były obrazki, kropidło i dokumenty parafialne. Jeśli szukał pieniędzy, to się przeliczył. Księża Diecezji Rzeszowskiej, podczas wizyty duszpasterskiej, nie zbierają datków.

Na szczęście pokrzywdzony nie odniósł żadnych obrażeń.

Policja poszukiwania sprawcy zakończyła sukcesem. 13 stycznia poinformowała, że zatrzymała podejrzanego o napad 37-latka.

– Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Jaśle zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy – mówi komisarz Piotr Wojtunik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle

Sprawca odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj