12.4 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Ubrali choinkę w odblaski. Można je zrywać

Pyszne są choinki z cukierkami. W Głogowie Małopolskim postawiono choinkę, na której też można znaleźć coś do zerwania. Nie są to jednak słodkości, ale odblaski, które poprawiają bezpieczeństwo pieszych.

REKLAMA

Policjanci z drogówki wpadli na pomysł akcji: „Zerwij odblask z choinki”. Na rynku w Głogowie stanęło „odblaskowe” drzewko. Przystrojono je błyszczącymi w świetlne breloczkami. Każdy chętny może zerwać prezent i zabrać ze sobą.

– Szybko zapadający zmrok, długie wieczory i często trudne warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi mogą być praktycznie niewidoczni dla kierowców. Każda osoba, która o świcie, czy zmierzchu porusza się po drodze, powinna być wyposażona w elementy odblaskowe – przekonują policjanci.

Dzięki odblaskom kierowca po zmroku jest w stanie dostrzec pieszego z odległości 150 metrów. Ma czas na reakcję. Bez odblasków ten dystans skraca się do 40 metrów, to mniej niż na suchej nawierzchni wynosi droga hamowania z prędkości 90/h.

CZYTAJ TEŻ:  Awanturnik ukradł klucze do dworca

Policjanci apelują aby zerwane z drzewka odblaski trafiły w widoczne miejsca na ubraniach, a nie do kieszeni, czy do szuflady.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
12.4 ° C
13.7 °
11.3 °
80 %
6.2kmh
0 %
niedz.
12 °
pon.
14 °
wt.
16 °
śr.
16 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu