23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

W Bezmiechowej powstanie obserwatorium kosmosu

REKLAMA

A co tam panie w kosmosie? Niedługo będzie można zadać takie pytanie naukowcom w Bezmiechowej w Bieszczadach. Powstanie tu supernowoczesne obserwatorium astronomiczne.

Obserwatorium zostanie zbudowane dzięki porozumieniu, które zawarli: samorząd, Politechnika Rzeszowska i Polska Agencja Kosmiczna.

Głównym celem obserwatorium będzie wyszukiwanie i śledzenie na niebie sztucznych satelitów Ziemi. Przy ciągle rosnącej liczbie satelitów jest to konieczne dla unikania zderzeń i zapewnienia bezpieczeństwa kosmicznego. Poza tym taka placówka pozwoli jeszcze lepiej kształcić kadry z sektora kosmicznego.

Bezmiechowa do obserwacji astronomicznych nadaje się znakomicie. Mniejsze są tu ograniczenia, które występują w pozostałych częściach kraju – to małe zanieczyszczenie światłem i przejrzystość atmosfery. Mikroklimat sprawia, że jest też więcej pogodnych dni.

Zobacz też:

To najnowocześniejsza taka klinika w Polsce! Przyspieszy diagnozy, zwiększy szanse chorych na raka

Szpital Wojewódzki z nowym blokiem operacyjnym i zmodernizowaną kliniką gastroenterologii

Ile kosztuje organizacja I Komunii św.?

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj