22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Tragedia nad Jeziorem Solińskim. Zginął 17-latek

REKLAMA

Zabawa młodych ludzi nad Jeziorem Solińskim nagle zamieniła się w wielką tragedię. 17-latek zeskoczył z rowerka wodnego i po chwili zniknął w głębinie. Mimo natychmiast podjętej akcji nie udało się uratować młodego mieszkańca powiatu strzyżowskiego.

Jak ustalili policjanci, grupa mieszkańców powiatu strzyżowskiego w wieku od 17 do 21 lat, korzystając z pięknej pogody wybrała się na wypoczynek w Bieszczady. Niedzielne przedpołudnie młodzi ludzie spędzali pływając rowerkami wodnymi po Jeziorze Solińskim. W pewnym momencie 17-letni chłopak bez uprzedzenia wyskoczył do wody nie mając założonego kapoka. Po przepłynięciu około 20 metrów zaczął krzyczeć i machać rękami. Z pomocą z pozostałych rowerków do wody rzuciło się dwóch młodych mężczyzn, jednak nie zdołali pomóc koledze. 

Akcja poszukiwawcza trwała do wieczora. Brały w niej udział dwie policyjne łodzie z załogami steromotorzystów, trzy łodzie strażackie – w tym wyposażona w sonar – wraz  z grupą płetwonurków, dwie łodzie bieszczadzkiego WOPR-u oraz ambulans wodny z ratownikami medycznymi na pokładzie. Przed godziną 19, z głębokości około 45 metrów grupa płetwonurków wydobyła ciało 17-latka.

Policja po raz kolejny apeluje:

Bezpieczna kąpiel jest możliwa tylko w miejscu do tego przeznaczonym, gdzie jesteśmy pod opieką ratownika! Nie pływajmy ani nie skaczmy do wody w miejscach, których nie znamy. Nigdy nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu!

Tragiczny finał akcji poszukiwawczo ratowniczej z 08.08.2021 O godzinie 11.35 otrzymaliśmy radiowe zgłoszenie od…

Opublikowany przez Bieszczadzkie WOPR Poniedziałek, 9 sierpnia 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj