20 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Basia była w 3 miesiącu ciąży. Utonęła w stawie

Na jaw wychodzą nowe fakty, dotyczące dramatu, który rozegrał się w Lipiu koło Głogowa Małopolskiego. Jak poinformowała prokuratura 22-latka, która utonęła w stawie była w trzecim miesiącu ciąży. Trwa śledztwo, które ma wyjaśnić wszystkie okoliczności tej strasznej tragedii.

REKLAMA

Barbra pochodziła z Lubaczowa. W niedzielę, 16 sierpnia pojechała nad staw razem ze swoim narzeczonym. Akwen po byłym wyrobisku żwiru jest niestrzeżony i nieprzeznaczony do kąpieli.

– To zdradliwe miejsce, bo dno jest niestabilne. Wystarczy dać krok i można zapaść się w głębinę sięgającą 10 metrów – mówią mieszkańcy. Mimo to wiele osób chętnie organizuje sobie tu letni piknik.

Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta weszła do wody, a następnie zniknęła pod jej powierzchnią.

– Przeprowadzona akcja ratownicza zakończyła się wyłowieniem kobiety. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie zdołano przywrócić jej funkcji życiowych – informuje Paweł Król, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Śledczy zarządzili przeprowadzenie sekcji zwłok. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż ofiara była w trzecim miesiącu ciąży.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. To wstępna kwalifikacja prawna, którą zwykle przyjmuje się w tego rodzaju sprawach. Umożliwia ona wszczęcie postępowania, aby sprawdzić czy nie doszło do pozbawienia życia człowieka, choćby nieumyślnie. Prowadzone śledztwo prowadzone jest obecnie w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie.

Śmierć 22-latki to ogromny dramat. W środę, 19 sierpnia odbył się jej pogrzeb.

[yop_poll id=”34″]

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
20 ° C
22.4 °
20 °
88 %
3.6kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
31 °
wt.
31 °
śr.
31 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu