23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Chciał zdobyć „Grunwald” i złamał krzyż. Czy teraz polegnie w sądzie?

REKLAMA

„O tu ten krzyż był” – pokazuje 19-latek. Chłopak odpowie za bezmyślny wybryk i naruszenie uczuć religijnych. W Sędziszowie Małopolskim wdrapał się na pomnik „Grunwald” i odłamał przytwierdzony do niego krzyż.

Wszystko działo się w sylwestra. Młodzieniec postanowił żegnać stary i witać Nowy Rok popisując się wybrykiem, który zbulwersował mieszkańców. Młody wandal obrał sobie za cel stojący w osiedlu Borek Wielki – przy skrzyżowaniu z rondem – pomnik „Grunwald”. To zabytkowy monument, który powstał w 1910 r. w 500. rocznicę bitwy pod Grunwaldem (1410).

– Jak ustaliliśmy sprawca wspiął się na pomnik, w wyniku czego przytwierdzony do niego krzyż się oderwał i uległ uszkodzeniu – informuje młodszy aspirant Wojciech Tobiasz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Mieszkańcy już w Nowy Rok rano zgłosili dewastację. Kilka osób widziało popisy młodych ludzi, ale dopiero później zauważyli leżący pod pomnikiem odłamany krzyż. Jeden ze świadków zabrał go i zaniósł do księdza, aby on podjął dalsze decyzje.

Sprawą zajęli się także funkcjonariusze z Komisariatu w Sędziszowie Małopolskim. Ustalili świadków, zebrali dowody i zatrzymali chuligana, którym okazał się 19-latek.

Młodemu mężczyźnie postawiono zarzut obrazy uczuć religijnych. Odpowie za to przed sądem. Przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Nie wykluczone, że sąd zobowiąże sprawcę także do pokrycia kosztów naprawy pomnika.

– Ten chłopak to nie jest od nas. Powinien dostać solidną karę – mówią mieszkańcy osiedla.

Zobacz też:

Autem w lokomotywę. Senior miał mnóstwo szczęścia

Dachowanie przy krzyżu

Włamał się do banku. Skorzystał z wygaszonych latarni

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj