17.5 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Chciał zdobyć „Grunwald” i złamał krzyż. Czy teraz polegnie w sądzie?

„O tu ten krzyż był” – pokazuje 19-latek. Chłopak odpowie za bezmyślny wybryk i naruszenie uczuć religijnych. W Sędziszowie Małopolskim wdrapał się na pomnik „Grunwald” i odłamał przytwierdzony do niego krzyż.

REKLAMA

Wszystko działo się w sylwestra. Młodzieniec postanowił żegnać stary i witać Nowy Rok popisując się wybrykiem, który zbulwersował mieszkańców. Młody wandal obrał sobie za cel stojący w osiedlu Borek Wielki – przy skrzyżowaniu z rondem – pomnik „Grunwald”. To zabytkowy monument, który powstał w 1910 r. w 500. rocznicę bitwy pod Grunwaldem (1410).

– Jak ustaliliśmy sprawca wspiął się na pomnik, w wyniku czego przytwierdzony do niego krzyż się oderwał i uległ uszkodzeniu – informuje młodszy aspirant Wojciech Tobiasz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

CZYTAJ TEŻ:  70-latek potrącony przez szynobus

Mieszkańcy już w Nowy Rok rano zgłosili dewastację. Kilka osób widziało popisy młodych ludzi, ale dopiero później zauważyli leżący pod pomnikiem odłamany krzyż. Jeden ze świadków zabrał go i zaniósł do księdza, aby on podjął dalsze decyzje.

Sprawą zajęli się także funkcjonariusze z Komisariatu w Sędziszowie Małopolskim. Ustalili świadków, zebrali dowody i zatrzymali chuligana, którym okazał się 19-latek.

Młodemu mężczyźnie postawiono zarzut obrazy uczuć religijnych. Odpowie za to przed sądem. Przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Nie wykluczone, że sąd zobowiąże sprawcę także do pokrycia kosztów naprawy pomnika.

– Ten chłopak to nie jest od nas. Powinien dostać solidną karę – mówią mieszkańcy osiedla.

Zobacz też:

CZYTAJ TEŻ:  Aktor Jerzy S. z wyrokiem za jazdę po alkoholu

Autem w lokomotywę. Senior miał mnóstwo szczęścia

Dachowanie przy krzyżu

Włamał się do banku. Skorzystał z wygaszonych latarni

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
17.5 ° C
18.3 °
16.9 °
48 %
8.8kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
9 °
wt.
4 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu