12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Usuń azbest za darmo

Dziś eternitu nikt już nie używa, ale w PRL był wyjątkowo popularny. Jeszcze wiele dachów i elewacji domów jest nim pokryta. Tymczasem materiał zawiera włókna azbestu, które są wyjątkowo groźne dla naszego zdrowia i mogą wywoływać choroby nowotworowe. W Rzeszowie dzięki pomocy miasta można pozbyć się trucizny.

REKLAMA

Urząd Miasta w Rzeszowie namawia właścicieli do pozbycia się azbestu. Można to zrobić zupełnie za darmo. Od 1 do 26 lutego trwa nabór wniosków o dotację na ten cel, która będzie wypłacona w tym roku. Obejmuje ona w całości koszty związane z demontażem wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem do transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów na składowisku.

Dokumenty są dostępne w Biurach Obsługi Mieszkańców. Formularz wniosku można pobrać też ze strony internetowej Urzędu Miasta Rzeszowa: TUTAJ.

CZYTAJ TEŻ:  Emigrowali przez pół świata. Na koniec ukryli się w przyczepie tira

Wypełnione wnioski należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Rzeszowa, przy ul. Rynek 7, nr tel. 17 875 41 83 oraz 17 875 41 86.

akcja
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu