25 C
Rzeszów
niedziela, 14 sierpnia, 2022

Najnowsze

Zranił nożem znajomego. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Rozlewem krwi zakończyła się awantura między dwoma znajomymi w Rybotyczach pod Przemyślem. 34-latek został zabrany śmigłowcem do szpitala z głęboką raną zadaną nożem.

REKLAMA

Do zdarzenia doszło w piątek w południe. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że we wsi jest bójka na siekiery. Kiedy na miejsce dojechała karetka, okazało się, że jeden z mężczyzn leży na progu domu w kałuży krwi. Miał głęboką ranę klatki piersiowej.

Liczyła się każda sekunda. Ofiarę zabrał do szpitala ratowniczy śmigłowiec. Szybka pomoc uratowała 34-latkowi życie.

Rybotycze – ZRM R 0524 Fredropol i Ratownik 10 LPR Sanok

W dniu dzisiejszym o godz. 11:58 Dyspozytornia Medyczna DM 0905 Przemyśl odebrala dramatyczne wezwanie do miejscowości Rybotycze Według osoby zgłaszającej dwóch meżczyz miało pobić się przy użyciu siekier , a jeden z nich miał lezeć w kałuży krwi. Zadysponowano Zespoł Ratownictwa Medycznego R 0524 Fredropol.Poinformowano o zaistniałym zdarzeniu Policję.Po przybyciu w miejsce wezwania ratownicy zastali mężczyznę leżącego w progu mieszkania z glęboką raną klutą klatki piersiowej. Ze względu na znaczną odległość do szpitala oraz ciężki stan pacjenta wezwano Ratownika 10 z LPR Sanok.Rannego zabezpieczono , stabilizując jego funkcje zyciowe .Wykonano m.in.drenaż klatki piersiowej, pacjent zaintubowany i wentylowany mechanicznie respiratorem ,droga lotniczą w przeciągu kilku minut trafił do SOR Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu .#RatowanieToWspólnaSprawa

Opublikowany przez Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Piątek, 7 sierpnia 2020

Sprawą zajęli się policjanci. Zatrzymali 41-latka, który zaatakował znajomego nożem. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za przestępstwo grozi nawet dożywotnie więzienie. W weekend podejrzany został aresztowany.

Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia i badają, co było powodem sprzeczki. Nie bez znaczenia był spożywany alkohol.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
25 ° C
25 °
25 °
65 %
2.1kmh
75 %
niedz.
29 °
pon.
32 °
wt.
31 °
śr.
30 °
czw.
32 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu