22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Grzegorz (†21) nie zauważył łańcucha. Koniec śledztwa w sprawie makabrycznego wypadku crossowca w Stępinie

REKLAMA

To był makabryczny, nieszczęśliwy wypadek. Prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące tragedii, do której doszło w Stępnie w powiecie strzyżowskim. Łańcuch odgradzający teren kamieniołomu odciął głowę 21-latkowi, który najechał na przeszkodę swoim crossowym motocyklem.

Prokuratura nie dopatrzyła się żadnych nieprawidłowości w zabezpieczeniu prywatnej posesji. Właściciel ustawił znak, a drogę wjazdową przegrodził łańcuchem, aby zapobiec kradzieżom i chronić teren przed dostępem obcych osób.

Do zdarzenia doszło w sobotę 3 września 2022 r. To była natychmiastowa śmierć. Motocyklista doznał makabrycznych obrażeń. Łańcuch, po najechaniu kołem, poderwał się do góry i odciął głowę.

Przejażdżka z kolegami

Ofiarą okazał się 21-letni Grzegorz. Młodzieniec wybrał się na przejażdżkę swoim terenowym motocyklem KTM. Był z kolegami.

Młodzieniec jechał jako pierwszy. Z powiatowej drogi skręcił w drogę gruntową. Kilka metrów dalej był łańcuch, który zabezpieczał wjazd na plac. Ten teren miał dodatkowe oznaczenia: znak „zakaz ruchu” oraz tablicę z zakazem wjazdu dla motocykli.

Dlaczego nie widział przeszkody?

Nie wiadomo dlaczego młodzieniec nie zauważył łańcucha, którego ogniwa miały średnicę 1 cm. Tej zagadki prawdopodobnie nie uda się już nigdy rozwikłać. Możliwe, że w tym czasie obejrzał się za siebie, aby upewnić się jak daleko są koledzy.

Sprawę wypadku w Stępnie badała prokuratura w Strzyżowie. Śledczy teraz poinformowali o umorzeniu postępowania. Według nich do wypadku doszło w skutek nieostrożności motocyklisty. Nikt inny do tej tragedii się nie przyczynił.

Zmarły Grzegorz pochodził z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. – Spokojny, uczynny chłopak. Pracował w Ropczycach. Motocykl to była jego pasja. Szkoda młodego życia… – mówili nam kilka dni po wypadku mieszkańcy z rodzinnej miejscowości ofiary.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj